سه طرح گردشگری در ابوزیدآباد آران‌وبیدگل افتتاح و کلنگ‌زنی شد

کاشان- ایرنا- ۲ اقامتگاه بوم‌گردی ابوزیدآباد آران‌وبیدگل در آیینی با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید و عملیات ساخت یک کمپ گردشگری نیز آغاز شد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران‌وبیدگل شامگاه پنج‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا تشریح کرد: اقامتگاه بوم‌گردی ننه کلثوم در روستای محمدآباد بخش کویرات با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی بخش خصوصی راه‌اندازی شد.

مجید نوری افزود: اقامتگاه بابا رضا در شهر ابوزیدآباد نیز با سرمایه‌گذاری بیش از سه میلیارد ریالی بخش خصوصی به صورت سنتی ساخته شده است.

وی بیان کرد: هر یک از این اقامتگاه‌ها دارای هشت اتاق است و در مجموع زمینه اشتغال ۶ نفر را فراهم می‌کنند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران‌وبیدگل همچنین به کلنگ‌زنی نخستین کمپ گردشگری در کویر سیازگه اشاره کرد و گفت: این طرح از سوی بخش خصوصی با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در مدت یک‌سال ساخته خواهد شد.

وی اضافه کرد: ارایه خدمات گوناگونی از جمله شترسواری، موتورسواری، آف‌رود و همچنین اقامتی به صورت سازه موقت برای این کمپ پیش‌بینی شده است.

سیازگه پهنه‌ای گسترده در ۱۰ کیلومتری شمال شهر ابوزیدآباد، در محاصره تپه‌های شنی بکر و زیباست که در تلاقی با ناهمواری‌های ریگزار نماهایی جذاب برای علاقه‌مندان طبیعت‌گردی ایجاد کرده است.

ابوزیدآباد با ۱۰ اقامتگاه بوم‌گردی فعال در ۳۰ کیلومتری شمال‌شرقی آران‌وبیدگل قرار دارد.

شهرستان ۱۰۳ هزار نفری آران‌وبیدگل با برخورداری از ظرفیت افزون بر ۱۴۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی ثبت ملی در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =