رشد ۶۰ درصدی داوطلبان مجلس در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه اعلام کرد که تا پایان پنجمین روز نام‌نویسی داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۲۴۰ نفر در استان ثبت‌نام کردند که نسبت به دوره قبل ۶۰ درصد افزیش دارد.

بهرام سلیمانی پنحشنبه شب در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: پنحمین روز از نام نویسی از داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح امروز همزمان با سراسر کشور در ۶ فرمانداری کرمانشاه، پاوه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین و سنقروکلیایی آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه داشت.
وی با اشاره به اینکه امروز ۸۵ نفر برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام نویسی کردند، افزود: تاکنون ۲۴۰ نفر در ۶ حوزه استان نام نویسی کردند که از این تعداد ۲۱۶ نفر مرد و ۲۴ نفر زن بودند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه توضیح داد: در حوزه انتخابیه کرمانشاه ۱۲۸ نفر، حوزه انتخابیه پاوه جوانرود، روانسر و ثلاث باباحانی ۲۸ نفر، حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین ۱۴ نفر، حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو ۲۳ نفر، حوزه انتخابیه قصرشیرین گیلانغرب و اسلام آباد ۲۶ نفر و حوزه انتخابیه سنقروکلیایی ۲۱ نفر برای نام نویسی اقدام کردند.
سلیمانی افزود: از مجموع ثبت نامی ها ۳۱ نفر دارای مدرک دکتری، ۱۴ نفر دارای مدرک کارشناسی و ۱۰ نفر نیز دارای تحصیلات حوزوی و مابقی هم دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.
وی با بیان اینکه ۳۲ درصد از داوطلبان ایثارگر هستند، یادآور شد: از میان افراد ثبت نامی ۱۴ نفر سابقه نمایندگی مجلس، ۵۷ نفر نیز به عنوان داوطلب در ادوار مختلف انتخابات حضور داشته اند.
به گفته دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه، کارمندان دولت با ۷۱ مورد نام‌نویسی بیشترین قشر حاضر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را تشکیل می دهند.
سلیمانی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در پنج روز نام نویسی از داوطلبان مجلس دهم در حوزه انتخابیه کرمانشاه ۱۴۸ نفر ثبت نام کرده اند، گفت: در دوره یازدهم انتخابات مجلس آمار نام نویسی داوطلبان کرمانشاهی نسبت به دوره قبلی بیش از ۱۱ درصد افزایش دارد.
زمان ثبت نام از داوطلبان از ساعت هشت صبح دهم آذرماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه شانزدهم آذرماه ادامه خواهد یافت.
فرمانداری های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین، پاوه و سنقروکلیایی که به عنوان مرکزیت حوزه های انتخابی استان انتخاب شده اند کار نام نویسی از نامزدهای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند.
در حوزه انتخابیه کرمانشاه سه نماینده، در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو یک نماینده، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب یک نماینده، در حوزه انتخابیه اورامانات (روانسر، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود) یک نفر، در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه یک نماینده و در حوزه سنقروکلیایی نیز یک نماینده راهی صحن مجلس شورای اسلامی خواهند شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.