۳۸ داوطلب نمایندگی مجلس در چهارمحال و بختیاری روز پنجم ثبت‌نام کردند

شهرکرد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: در پنجمین روز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم  ۳۸ داوطلب در استان اقدام به ثبت‌نام کردند.

جعفر مردانی شامگاه `پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۳۶ نفر مرد و دو نفر زن هستند.

وی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان ۱۱ داوطلب، در حوزه انتخابیه لردگان و خانمیرزا ۱۴ داوطلب، در حوزه انتخابیه بروجن نیز ۸ داوطلب و در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کیار، کوهرنگ و دهستان ۵ داوطلب اقدام به ثبت‌نام کردند.

رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: از این داوطلبان ۳۴ نفر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارند و ۴ نفر ایثارگر دارای مدرک تحصیلی لیسانس هستند.

مردانی اضافه کرد: ۷۴ درصد داوطلبان ثبت‌نامی در روز پنجم سابقه داوطلبی ندارند و ۲۶ درصد آنها در انتخابات ادوار گذشته سابقه داوطلبی داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت ۵ روز از مهلت ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم ۱۱۰ داوطلب در استان ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۱۰ آذر آغاز شده است و به مدت ۷ روز تا ۱۶ آذر ادامه دارد.

فرایند ثبت‌نام داوطلبان حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان در فرمانداری شهرکرد، داوطلبان حوزه انتخابیه بروجن در فرمانداری بروجن، داوطلبان حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کیار، کوهرنگ و دهستان دستگرد در فرمانداری اردل و داوطلبان حوزه انتخابیه لردگان و خانمیرزا در فرمانداری لردگان انجام می‌گیرد.

چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۴۷ هزار نفر جمعیت دارد که از این استان ۴ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور با موافقت شورای نگهبان دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =