یکصد میلیارد دلار صادرات به کشورهای همسایه هدف‌گذاری شد

همدان- ایرنا- رییس سازمان توسعه تجارت گفت: برای تصاحب رقم یکصد میلیارد دلار صادرات به کشورهای همسایه هدف‌گذاری کردیم.

حمید زادبوم شامگاه پنجشنبه در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان همدان اظهار داشت: سال گذشته ۲۴ میلیارد دلار صادرات به کشورهای همسایه داشتیم و امسال برای ارتقای این رقم به یکصد دلار عزم خود را جزم کرده ایم. 

وی خاطرنشان کرد: با نگاهی به سبد وارداتی کشورهای همسایه می توانیم برای تصاحب بخش زیادی از این سبد برنامه ریزی کنیم. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه صادرکنندگان گفت: وارد کردن ارز توسط این فعالان اقتصادی بسیار ارزشمند است. 

زادبوم با اشاره به اینکه ۷۰ درصد واردات کشورمان کالاهای واسطه ای است گفت: صادرات، خونی در شریان تجارت خارجی ما است و اگر صادرات و ارزآوری نباشد قادر به خرید کالاهای مورد نیاز صنایع نیستیم. 

رییس سازمان توسعه تجارت افزود: کنترل های وارداتی و صادراتی اعمال شده در یکسال گذشته برای کشور ضروری بوده و این تصمیم ها اگرچه عاری از مشکلات نیست اما برای تنظیم وضعیت کشور ضروری است. 

وی با بیان اینکه از بازرگانان کشور حمایت می کنیم گفت: تجار نیز باید رفتارهای انقلابی داشته و به قوانین و تصمیم های دولت احترام بگذارند. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصمیم جدید این وزارتخانه برای بازگشت ارز کشور گفت: به زودی تصمیم های خوبی توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت برای مدت زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی در نظر گرفته می شود. 

زادبوم با بیان اینکه صادرات و ارزآوری در شرایط کنونی دشوار است تاکید کرد: توجه همگانی به سمت صادرات غیرنفتی است و باید در این حوزه همت بیشتری داشته باشیم. 

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که تحریم ها دایمی است افزود: انرژی و ظرفیت تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به دولت دلگرمی می دهد. 

رییس سازمان توسعه تجارت به برندسازی و یکپارچه سازی واحدهای تولیدی تاکید کرد و افزود: صنایع خرد و تولیدکننده های پراکنده را در صورت تجمیع و یکدست شدن حمایت می کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha