محرومیت‌زدایی از دستاوردهای افتخارآمیز انقلاب اسلامی است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: محرومیت‌زدایی و رسیدگی به اقشار ضعیف از دستاوردهای بزرگ و افتخارآمیز انقلاب اسلامی است.

هوشنگ بازوند عصر پنجشنبه در جمع مردم شهر کوزران سنجابی از توابع شهرستان کرمانشاه افزود: سفرهای کاری مدیریت ارشد استان به مناطقی مانند بخش کوزران در راستای حل مشکلات مردم و کاهش محرومیت ها از این منطقه است.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای طرح های گازرسانی در روستاهای کوزران، عنوان کرد: طبق قانون اولویت با گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار است ولی باتوجه به محرومیت منطقه، شرکت گاز موظف است به کلیه روستاهایی که در مسیر لوله اصلی هستند- با هرچند تعداد خانوار- گازرسانی نماید.

این مقام عالی دولت در استان کرمانشاه، اشتغال را مهمترین اولویت استان دانست و گفت: در همین راستا وام های چهار درصد در اختیار کارآفرینان کوزرانی قرار می گیرد. همچنین به شکل ویژه طرح هایی که دچار مشکل هستند را در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بازوند، روند بازسازی اماکن آسیب دیده در بخش کوزران را مناسب توصیف کرد و گفت: براساس گزارش بنیاد مسکن تاکنون تعمیرات هزار و ۱۹۲ واحد آسیب دیده به اتمام رسیده و مردم در آن ها زندگی می کنند. بقیه واحدهای تعمیری هم تا چند ماه دیگر به اتمام می رسد. 

وی همچنین عنوان کرد: گرانی مصالح و خسارت های ناشی از سیل زدگی موجب وارد آمدن فشار اقتصادی بر مردم مناطق زلزله زده شده است. با توجه به این شرایط درخواست تمدید امهال این وام ها را با رییس جمهوری و رییس مجلس مطرح کرده ایم و نظر مثبت آن ها به دکتر نوبخت اعلام شده و به مرحله خوبی رسیده است.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: جاده کوزران به کرمانشاه وضعیت بسیار نامناسبی دارد و غیراستاندارد است. در همین راستا اعتبار مناسبی برای ترمیم و لکه گیری مناسب این جاده پرتردد در بهار سال ۹۹ اختصاص می یابد.  

وی عنوان کرد: بخشدار کوزران از مدیران پرتلاش است و باجدیت مشکلات این حوزه را دنبال می کند.

این دیدار مردمی با حضور سیدقاسم جاسمی و احمد صفری نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی برگزار شد. 

شهرستان کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جا داده است.