مشهد برای میزبانی شهرداران جهان پیشنهاد شد

مشهد- ایرنا- در نشست سفرای جدید ایران در ۲۸ کشور که روز پنجشنبه در مشهد برگزار شد، این کلانشهر به عنوان میزبان شهرداران جهان پیشنهاد گردید.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست، گفت: با توجه به ظرفیت‌های مشهد در حوزه های گوناگون که در کشور کم‌نظیر است، حضور ۲۸ سفیر و سرکنسول جدید ایران در کشورهای مختلف در این کلانشهر قبل از آغاز مأموریت خود، می‌تواند آغازی برای همکاری در زمینه نشست شهرداران جهان در مشهد باشد.

غلامحسین دهقانی اظهار امیدواری‌ کرد؛ سفرا و سرکنسول‌های ایران در چارچوب درخواست‌های شهردار مشهد برای کمک به برقراری ارتباط میان شهرهای کشورهای محل مأموریت خود با این کلانشهر برای توسعه زیارت و بازاریابی، تلاش کنند.

سفیر جدید ایران در ترکمنستان و سرپرست نمایندگی وزارت خارجه در شمال شرق کشور نیز در این نشست، گفت: با اعلام آمادگی شهردار مشهد و همکاری سفرا و سرکنسول‌های ایران، نشست شهرداران شهرهای جهان در مشهد برگزار خواهد شد.

غلامعباس ارباب خالص افزود: با برگزاری این نشست ظرفیت‌های شهر مشهد معرفی و زمینه همکاری‌های بیشتر فراهم می‌شود.

شهردار مشهد نیز در این نشست گفت: این شهر با توجه به وجود بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) و حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر که بیش از چهار میلیون نفر آنان زائران خارجی هستند، ظرفیت‌های بسیار برای سرمایه‌گذاری دارد.
محمدرضا کلائی افزود: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در حوزه دیپلماسی شهری با سایر کلانشهرهای جهان به ویژه کشورهای همسایه انجام شده‌ است و با توجه به نوع مراودات شهر مشهد و جایگاه این کلانشهر به ویژه در چند سال اخیر در میان برخی کشورها می‌توان از ظرفیت های سفرا و سرکنسول‌های ایران در بازاریابی و توسعه امر زیارت و اقتصاد مشهد استفاده‌ کرد.
وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های مدیریت شهری در شرایط کنونی توجه به دیپلماسی شهری در راستای توسعه فرهنگی و ایجاد رونق اقتصادی و سرمایه گذاری است لذا آمادگی برگزاری اجلاس شهرداران جهان را در مشهد داریم.

سفرای جدید ایران در ۲۸ کشور روز گذشته نیز از نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری در نمایشگاه بین‌المللی مشهد دیدن کردند.
کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد سالانه پذیرای ۳۰ میلیون زائر داخلی و خارجی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =