شمار داوطلبان نمایندگی مجلس درهرمزگان به ۶۰ نفر رسید

بندرعباس- ایرنا- رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: با ثبت نام ۲۸ دواطلب در پنجمین روز، شمار داوطلبان شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان به ۶۰ نفر رسید.

سعید ناجی شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: امروز ۲۸ نفر شامل ۲۴ مرد و ۴ زن در سه حوزه انتخابیه استان هرمزگان ثبت نام کردند.
وی بیان داشت: ۱۲ نفر از این افراد در حوزه انتخابیه مرکزی (بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندخمیر، و بوموسی)، ۱۲ نفر حوزه غرب(بندرلنگه، بستک و پارسیان) و ۴ نفر حوزه شرق (شهرستان‌های میناب، رودان، سیریک، جاسک ثبت نام کردند.
 رییس ستاد انتخابات هرمزگان اظهارداشت: تاکنون از  ۶۰ نفر ثبت نامی استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۵۱ مرد و ۹ زن بوده اند.
به گفته ناجی، تاکنون بیشترین ثبت نامی با ۳۲ نفر در حوزه انتخابی مرکزی بوده و حوزه های حوزه شرق و غرب نیز هرکدام ۱۴ نفر انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع ثبت نام شدگان ۸ نفر دارای مدرک تحصیلی دکترا،  ۵۰ نفر کارشناسی ارشد و ۲ نفر حوزوی هستند.
رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در سه مرکز حوزه انتخابیه بندرعباس، میناب، بندرلنگه و ستاد انتخابات کشور از دهم آذرماه آغازشده و به مدت یک هفته ادامه دارد.
استان هرمزگان دارای ۵ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی شامل سه نفر در شهرستان های بندرعباس، بندرخمیر، قشم، حاجی آباد و بوموسی و یک نفر در شرق استان در شهرستان‌های بشاگرد، رودان، سیریک ،جاسک و میناب و یک نفر در غرب هرمزگان در شهرستان های بندرلنگه ، بستک و پارسیان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =