موسوی: ثبت‌نام ۷ هزار و ۴۲۱ داوطلب انتخابات مجلس نهایی شده است

تهران- ایرنا- سخنگوی ستاد انتخابات کشور از نهایی‌شدن ثبت‌نام ۷ هزار و ۴۲۱ داوطلب نمایندگی مجلس تا ساعت ۱۸ امروز (۱۴ آذرماه) خبر داد و گفت: ۶ هزار ۶۰۰ نفر از این داوطلبان مرد و ۸۲۱ نفر زن هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید اسماعیل موسوی پنجشنبه شب در پایان پنجمین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس دوره یازدهم در جمع خبرنگاران افزود: ۴ درصد از داوطلبان دارای سابقه نمایندگی ادوار، ۲۶ درصد ایثارگر، ۴ درصد دارای تحصیلات حوزوی، ۱۳ درصد دارای تحصیلات دکتری، ۷۸ درصد با مدرک کارشناسی ارشد و ۵ درصد با مدرک کارشناسی و کمتر هستند.

به گفته وی، استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان و فارس بیشترین آمار ثبت نامی داوطلبی نمایندگی مجلس را به خود اختصاص داده اند.

دبیر ستاد انتخابات کشور درباره اینکه آیا ساعت ثبت نام تمدید می شود یا نه نیز گفت: بنای تمدید نداریم.

موسوی در پاسخ به پرسش ایرنا که آیا نام نویسی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از فردا در ستاد انتخابات در همان محلی انجام می شود که داوطلبان نمایندگی مجلس درحال ثبت نام هستند، اظهار داشت: داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در همین سالن ثبت نام خواهند کرد. تعدادی کاربر برای این داوطلبان مشخص شده است و نام نویسی داوطلبان نمایندگی خبرگان رهبری همین جا انجام می شود.

وی همچنین در مورد ثبت نام داوطلبی نمایندگی مجلس، گفت: از آنجا که پیش بینی می شود تعداد بیشتری از داوطلبان در روزهای آخر مراجعه و ثبت نام کنند و با تعداد داوطلبان بیشتر مواجه خواهیم شد، بنابراین برای سهولت کار داوطلبان اپلیکیشن موبایلی طراحی شده که اکنون در پرتال وزارت کشور بارگذاری شده است.
وی ادامه داد: داوطلبان با دانلود این نرم افزار موبایلی، می توانند بخشی از فرایند ثبت نام را انجام دهند.
دبیرستاد انتخابات کشور تصریح کرد: به دلیل تعداد زیاد داوطلبان، برای راحتی کارها، از این افراد می خواهیم مدارک موردنظر را حین ثبت نام همراه خود داشته باشند.
وی ادامه داد: گاهی مراجعه کنندگان مدارک شان ناقص است و این موجب معطلی خود و دیگر داوطلبان می شود./

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha