طلسم ۹ ساله پرسپولیس با شکست ذوب‌آهن در فولادشهر شکست

اصفهان- ایرنا- تیم پرسپولیس تهران بعد از ۹ سال، ذوب‌آهن اصفهان را در ورزشگاه فولادشهر با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد.

دیدار تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و پرسپولیس تهران از هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال کشور از ساعت ۱۷:۳۰ روز پنجشنبه با حضور بیش از هفت هزاز تماشاگر در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد و در پایان تیم میهمان توانست با نتیجه ۳ بر صفر ذوب‌آهن اصفهان را شکست دهد تا طلسم ۹ ساله نبردن این تیم در فولادشهر را بشکند.

در نیمه نخست این دیدار که با حضور پرشور هواداران ۲ تیم برگزار شد، تیم میهمان حملات گسترده‌ای را روی دروازه ذوب‌آهن تدارک دید که با بی‌دقتی بازیکنان این تیم به هدر رفت.

قرمزپوشان پایتخت در نیمه نخست این دیدار هجومی بازی کردند و حملات گسترده‌ای را روی دروازه ذوب‌آهن تدارک دیدند اما مهاجمان این تیم نتوانستند از همه موقعیت‌های خود بهره ببرند.

در ادامه این حملات در دقیقه ۱۵ تیم پرسپولیس صاحب موقعیت خوبی در محوطه جریمه ذوب‌آهن شد که خطای معراج اساعیلی دروازه‌بان ذوب‌آهن بر روی علیپور توسط داور ضربه پنالتی اعلام شد و ترابی از روی نقطه پنالتی نخستین گل این دیدار را به ثمر رساند.

در ادامه بازیکنان میزبان برای جبران گل خورده تلاش کردند که ثمری نداشت و این تیم پرسپولیس تهران بود که توانست دوباره نبض بازی را به‌دست بگیرد و موقعیت‌های گلزنی توسط علیپور، ترابی، انصاری و بشار رسن روی روز دروازه ذوب‌آهن ایجاد کند.

تیم پرسپولیس که به‌صورت فشرده دفاع می‌کرد و راه نفوذ به سمت دروازه خود را بسته بود اجازه نداد ذوب‌آهن موقعیت چندانی را روی دروازه‌اش ایجاد کند.

در ادامه بازی هجومی قرمزپوشان و در یکی از حساس‌ترین موقعیت‌ها، توپ سرضرب وحید امیری به تیرک بالایی دروازه ذوب‌آهن برخورد کرد تا موقعیت خوب تیم میهمان از دست رفت.

نیمه نخست این دیدار برغم تلاش هر دو تیم برای گلزنی بخصوص میهمان که تیم برتر میدان بود، گلی دربرنداشت تا پرسپولیس با یک گل، این نیمه را به سود خود به پایان برساند.

نیمه دوم دیدار در حالی آغاز شد که قرمزپوشان در همان ابتدای بازی یک موقعیت خوب دیگر را از دست دادند ضمن‌اینکه توپ‌های سبزپوشان اصفهانی توسط دفاع پرسپولیس دفع می‌شد.

 در ادامه بازی، ذوب‌آهن  که می‌کوشید روند بازی را کنترل کند تا میانه‌های میدان، توپ را در دست داشت اما پرسپولیسی‌ها کنترل بازی را در دست گرفتند و برای گلزنی روی دروازه میزبان هجوم آوردند.

در دقیقه ۵۵ بوحمدان روی ترابی خطا کرد که ضربه این بازیکن در میانه‌های میدان به هدر رفت و در ضدحمله تیم ذوب‌آهن نتوانست از این موقعیت بهره ببرد.

تیم پرسپولیس که در این دیدار کاملا هجومی بازی می کرد، در دقیقه ۵۲ روی یک پاس زیبا، وحید امیر علیپور را در موقعیت گلزنی قرار دارد که او دومین گل پرسپولیس در این دیدار و چهارمین گل فصل خود را به ثمر رساند و اختلاف را به 2 گل رساند.

سبزپوشان اصفهانی در دقیقه ۶۰  با افزودن به حملات خود و در ضربه کرنر، یک موقعیت گلزنی ایجاد کردند که ضربه ارسلان مطهری در آستانه ورود به دروازه توسط دروازه‌بان پرسپولیس مهار شد و در ادامه ذوب‌آهن 2 موقعیت دیگر خوب خود را هم از دست داد.

پرسپولیس در دقیقه ۶۳ در یک ضدحمله توانست روی پاس شیری، توسط مهدی ترابی سومین گل خود را در این دیدار به ثمر برساند.

در ادامه بازهم قرمزپوشان صاحب موقعیت گل شدند که از دست رفت.

تیم میزبان که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت حملات نه‌چندان جانداری را روی دروازه حریف تدارک دید که مهاجمانش در گلزنی ناموفق بودند.

در ادامه بازی، سرخپوشان پایتخت در دقیقه ۷۵ توسط بشار رسن موقعیت خوب دیگری را از دست دادند و توپ این بازیکن از بالای درواز ذوب آهن عبور کرد.

در دقیقه ۷۹، ذوب آهن در یک ضربه کرنر موقعیت دیگری را از دست داد و در ادامه ضربه پای علیرضا منظمی در حالتی نامتعادل به بیرون رفت.

همچنین در دقیقه ۸۲ بازیکنان ذوب آهن موقعت دیگری را خلق کردند که دروازه‌بان خارجی پرسپولیس توپ را دفع کرد تا ذوب‌آهن نتواند در این دیدار به گل برسد.

در پایان با وجود تلاش بازیکنان ذوب آهن برای گلزنی، این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

در این دیدار برای ذوب‌آهن با سرمربیگری علیرضا منصوریان، معراج اسماعیلی، محمد نژدادمهدی، وحید محمدزاده، هادی محمدی، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر، دانیال اسماعیلی‌فر، ماکائولی کریسانتونس، مسعود ابراهیم‌زاده، ارسلان مطهری و مهدی مهدی‌پور به میدان رفتند.

همچنین در تیم پرسپولیس با هدایت گابریل کالدرون، ژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، مهدی شیری، محسن ربیع‌خواه، احمد نوراللهی، بشار رسن، وحید امیری، مهدی ترابی و علی علیپور بازی کردند.

این دیدار را بیژن حیدری با کمک‌های محمدرضا منصوری و  فرهاد مروجی قضاوت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =