۱۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83582419
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات توسعه مراتع جنوب ورامین آغاز شد

تهران- ایرنا- همزمان با طرح سراسری بسیج همگانی نهال‌کاری، عملیات توسعه مراتع جنوب دشت ورامین و منطقه سیاه‌کوه روز پنجشنبه با حضور مسئولان و مردم شهرستان آغاز شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان ورامین عصر پنجشنبه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای طرح سراسری بسیج همگانی نهال کاری، بیش از ۸۵۰ هکتار از اراضی مرتعی منطقه سیاه‌کوه ورامین بذرکاری شده و اراضی مرتعی توسعه پیدا می‌کنند.
اصغر سپه‌وند افزود: در نخستین روز از اجرای این طرح، بیش از ۵۰ هکتار از اراضی مرتعی با حضور مردم علاقه مند، بذر کاری شد تا ضمن حفظ و وضعیت مراتع، به توسعه این اراضی و نیز حفاظت از خاک کمک شود.
وی گفت: در این طرح از بذر" درمنه دشتی" که گیاه بومی مراتع ورامین است استفاده شده تا ضمن افزایش میزان پوشش گیاهی، علوفه مورد نیاز دام‌ها نیز تأمین شود.
وی تصریح کرد: مراتع ورامین، جزو مراتع فقیر می باشند که به دلیل قرار گرفتن شهرستان در امتداد کویر، به افزایش پوشش گیاهی نیاز دارند.
مراتع جنوبی دشت ورامین با مساحت ۱۹۶ هزار هکتار بین سه استان تهران، قم و سمنان واقع شده که بهره بردار این مراتع عشایر دشت ورامین می باشند.  
علاوه بر کوچ بهاره، عشایر دشت ورامین در پاییز و زمستان نیز درمراتع جنوبی حضور پیدا کرده و دام های سبک آنان با علوفه طبیعی تغذیه می کند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =