۱۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۶
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 83582334
۰ نفر

برچسب‌ها

مدعیان راستین دو جناح سیاسی اشتراکاتی دارند

بیرجند - ایرنا - مسوول دفتر فرعی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی شهرستان بیرجند گفت: با وجود اختلاف سلیقه‌هایی که در اجراییات کشور بین نیروهای اصولگرا و اصلاح طلب وجود دارد اما همه مدعیان راستین هر دو جناح اشتراکاتی دارند.

محمدعلی اربابی روز پنجشنبه در نشست انتخابات شورای اجرایی خانه احزاب استان خراسان جنوبی افزود: انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و تداوم اصل ولایت فقیه، مقام پاک و مطهر شهدا از جمله اشتراکات است و همه به فکر آبادانی و توسعه کشور در همه ابعاد هستند.

وی بیان کرد: این اشتراکات محوری برای تعاملات، تداوم همکاری و همفکری باشد تا بتوانیم زمینه توسعه و پیشرفت استان و کشور را فراهم کنیم.

وی گفت: دولت باید از ظرفیت احزاب استفاده کند چون احزاب می‌توانند رابط بین مردم و حاکمیت باشند و مسوولان استان هم از ظرفیت احزاب استفاده کنند.

مسوول دفتر مجمع نیروهای خط امام (ره) شهرستان بیرجند هم گفت: دلسوزی برای پیشرفت و توسعه منطقه و کشور از اهداف مشترک احزاب است تا بتوانیم به طور جمعی کاری برای استان و کشور انجام دهیم.

علی آهنی افزود: توجه به احزاب در کشور مطلوب نیست و در همین جلسه بعد از سال‌ها که انتخابات شورای اجرایی خانه احزاب برگزار می‌شود، رییس خانه احزاب ایران نمی‌آیند اما اینکه امروز قرار است این جمع به طور مشترک کاری را انجام دهد باعث خوشحالی است.

وی اظهار داشت: باید به حزب و تفکر حزبی اهمیت داده شود و اگر دستگاه‌های دولتی بخواهند احزاب را در فعالیت‌ها مشارکت دهند نقش احزاب پررنگ می‌شود اما اگر سیستم تصمیم گیری، مشارکت احزاب را نخواهد، فایده‌ای ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: احزاب در کشورهای پیشرفته بسیاری از مسائل کلی کشورها را رقم می‌زنند و در پیشبرد برنامه‌های اقتصادی فعال هستند و برنامه ارائه می‌کنند.

۴۰ دفتر فرعی احزاب در خراسان جنوبی به نمایندگی از ۲۸ حزب فعال است.

انتخابات شورای اجرایی خانه احزاب استان خراسان جنوبی روز پنجشنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و فعالان سیاسی در سالن جلسات فرمانداری بیرجند برگزار شد و محمد حاجی‌زاده، بهزاد جمالی پور، اسماعیل دهقانی، محمدعلی اربابی، محمد قریب، ابوالقاسم روح بخش، مجتبی جعفری، فرینام فلاح و محمدرضا رفیعی به عنوان اعضای شورای اجرایی این تشکل انتخاب شدند.

براین اساس خانه احزاب استان خراسان جنوبی راه‌اندازی شد که مطالبه فعالان سیاسی این استان بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =