مسوولیت‌شناسی اجتماعی از ویژگی‌های خاص داوطلبان هلال‌احمر است

تهران- ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر گفت: مسوولیت‌شناسی اجتماعی و مشارکت بشر دوستانه با حفظ اصول و ارزش‌های انسانی از ویژگی‌های خاص داوطلبان این جمعیت است.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه‌ اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، محمودرضا پیروی در پیامی به مناسبت روز پنجم دسامبر برابر با ۱۴ آذر روز جهانی داوطلب نوشت: لطف عظیم داوطلبان و مردم همواره شامل جمعیت هلال احمر بوده و مایه افتخار این جمعیت عام‌المنفعه در سطح ملی و بین‌المللی است. توان بی نظیر داوطلبان و خیرین در طول سالیان متمادی توانسته است در سوانح و بحران‌ها، بسیاری از مشکلات آسیب‌دیدگان را حل کند.

وی در این پیام تصریح کرده است: سیل گسترده بهار امسال اثبات کرد که خون داوطلبی و کمک به همنوع در رگ‌های مردم ایران همچنان در جریان است و اگر سازمان‌های مردم‌نهاد و امدادی با وجود مشکلات موجود، توانسته اند خدمتگزار نیازمندان باشند، به پشتوانه و همت داوطلبانی است که در فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خداپسندانه مشارکت فعال دارند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در ادامه این پیام آورده است: کمک های نقدی و غیرنقدی بی‌نظیر در حادثه بزرگ اخیر، جلوه‌ای از یک حرکت بزرگ داوطلبی بود که با همت والای مردم محقق شد تا بسیاری از هموطنان بدون ثبت‌نام و پر کردن فُرم، داوطلب هلال احمر لقب بگیرند.

پیروی در این پیام تصریح کرده است: لطف عظیم داوطلبان و مردم همواره شامل جمعیت هلال احمر بوده و مایه افتخار این جمعیت عام‌المنفعه در سطح ملی و بین‌المللی است. توان بی‌نظیر داوطلبان و خیرین در طول سالیان متمادی توانسته است در سوانح و بحران‌ها، بسیاری از مشکلات آسیب‌دیدگان را حل کند.

وی در انتهای این پیام تبریک آورده است: چهارهم آذرماه روز جهانی داوطلب را به همه‌مردم شریف ایران، به داوطلبان نیک‌اندیش و خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر به ویژه امدادگران، جوانان و اعضاء داوطلب تبریک عرض کرده و ضمن قدردانی از همراهی شما ، از خداوند متعال برای همه کسانی که داوطلبانه در حوادث یاور و پشتوانه هلال احمر هستند، توفیق روزافزون و سلامتی مسئلت دارم./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =