پاکستان خواستار نقش فعال تر سازمان همکاری اسلامی برای مقابله با اسلام هراسی شد

اسلام آباد - ایرنا - رئیس مجلس ملی پاکستان روز پنجشنبه در دیدار هیات مجلس شورای عربستان در اسلام آباد گفت: سازمان همکاری اسلامی باید نقش فعال تری را برای مقابله با اسلام هراسی ایفا کند.

به گزارش رادیو دولتی پاکستان، «اسد قیصر» در دیدار «عبدالله بن محمد آل شیخ» رئیس مجلس شورای سعودی و هیات همراه از عربستان برای آنچه که وی همراهی این کشور با پاکستان در زمان های دشوار خواند، قدردانی کرد.

وی اقدام موهن گروهی از اسلام ستیزان در نروژ برای اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) و کتاب آسمانی مسلمانان را به شدت محکوم کرد و افزود:سازمان همکاری اسلامی برای جلوگیری از این اقدامات باید نقش فعال تری ایفا کند.

اسد قیصر تداوم همکاری های پارلمانی میان پاکستان و عربستان را برای تقویت روابط میان دو کشور مهم قلمداد کرد.

رئیس مجلس شورای سعودی در این دیدار از پیشنهاد طرف پاکستانی برای برگزاری اجلاس پارلمانی کشورهای اسلامی برای  بررسی اوضاع کشمیر استقبال کرد.

وی مدعی همبستگی عربستان با مردم کشمیر شد و ضمن محکومیت خشونت ها علیه مسلمانان در فلسطین و کشمیر، خواستار توقف آنچه را که او حکومت نظامی در کشمیر خواند، شد.

سفر هیات مجلس شورای سعودی به پاکستان در حالی انجام می شود که «حماد اظهر» وزیر امور اقتصاد پاکستان برای بازدید چهار روزه هم اکنون در ریاض بسر می‌برد. وی قرار است طی دیدار با مقامات سعودی درخصوص همکاری های تجاری و طرح دریافت نفت از عربستان با بازپرداخت بلندمدت رایزنی کند.

علاوه بر این وزیر امور مذهبی پاکستان نیز هم اکنون در عربستان بسر می برد و گفته شده که هدف اصلی این سفر نهایی کردن تفاهم نامه حج سال آینده و پذیرش درخواست طرف پاکستانی برای اضافه کردن ۵ هزار به سهمیه حج این کشور، بیان شده است.

«عمران خان» که پس از تصدی کرسی نخست وزیری پاکستان ظرف یکسال گذشته سفرهای زیادی به کشورهای عربی خلیج فارس داشته، تاکنون پنج مرتبه از عربستان دیدن کرده است. ولیعهد سعودی نیز ۲۷ بهمن سال گذشته سفر رسمی به اسلام آباد انجام داد.

بحران اقتصادی در پاکستان و بالا رفتن بدهی های خارجی این کشور موجب شد، مقام های اسلام آباد به کمک های مالی کشورهای عربی خلیج فارس چشم بدوزند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =