۱۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83582267
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۹ خدمه نفتکش یونانی در آب‌های نیجریه ربوده شدند

تهران – ایرنا – راهزنان دریایی ۱۹ خدمه هندی و ترکیه‌ای یک نفتکش یونانی را در نزدیکی آب‌های نیجریه ربودند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری رویترز از آتن، راهزنان به هفت خدمه دیگر این نفتکش، آسیبی نزدند و به کشتی و بار آن صدمه ای وارد نشد.

این سوپرنفتکش با عنوان «نِیو کانستلیشن» (Nave Constellation) که تحت پرچم هنگ کنگ فعالیت می کند، از ظرفیت حمل ۲ میلیون بشکه نفت برخوردار است و در مالکیت شرکت کشتیرانی یونانی «ناویوس تانکرز» قرار دارد.

یک مقام وابسته به این شرکت یونانی گفت: هر کار لازم را انجام می دهیم تا اطمینان یابیم که ۱۹ خدمه، صحیح و سالم بازمی گردند. وی یادآور شد که به خانواده های ربوده شدگان اطلاع داده شده است.

صنعت کشتیرانی در ماه های اخیر در مورد افزایش خطرات برای دریانوردان در غرب آفریقا به ویژه نیجریه هشدار داده است. بخش قابل توجه این هشدار بر راهزنی دریایی و آدم ربایی متمرکز بوده است.۹۱۰۹

این منطقه در سال های اخیر، با حملات راهزنان دریایی معروف شده است. براساس اعلام سازمان بین المللی دریانوردی، از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۹ (دی ۹۷ تا شهریور ۹۸)، حدود ۲۰ درصد از حملات در آب های نیجریه از سوی دزدان دریایی انجام شده است.

https://www.reuters.com/article/us-greece-nigeria-tanker-pirates/pirates-kidnap-19-crew-members-of-greek-tanker-off-nigeria-idUSKBN1Y910H

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =