ارائه ۱۱ پیشنهاد ایران به دهمین اجلاس شورای حکام مدیریت آب شهری

تهران- ایرنا- رییس سومین دوره دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری گفت: ایران ۱۱ پیشنهاد به این اجلاس ارائه کرده است و انتطار می‌رود در پایان اجلاس همه آنها به تصویب اعضا برسد.

رضا اردکانیان روز پنجشنبه در حاشیه دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این پیشنهادها می‌تواند هم در ایران و هم در سایر کشورهای عضو مورد توجه قرار گرفته و عملیاتی شوند.
وزیر نیرو با بیان اینکه این شورا سال‌ها پیش تاسیس شده است و در دوره جدید آن با حضور ۱۶ کشور و هشت سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای در تهران شکل گرفته است، ادامه داد: این مرکز به طور عمده یک جایگاه همکاری‌های آبی کشورهای منطقه است که فعالیت جدید آن با اسقبال خوبی مواجه شد.
رییس دوره سوم شورای حکام آب گفت: منطقه ما منطقه‌ای است که با چالش‌های متعدد مواجه بوده، از جنگ‌ها گرفته تا تهدیدهای فراوان ‌که تخریب‌های زیادی در زیر ساخت‌های برخی کشورها به دنبال داشته است.
اردکانیان اظهار داشت: براین اساس کشورهای منطقه نیاز به همکاری‌های چند جانبه و استفاده از تجربیات جهانی دارند و این شورا می‌تواند کمک کننده باشد.

رییس دوره سوم شورای حکام آب با بیان اینکه کار این دوره با هدف انتقال تجربیات و ظرفیت‌سازی نیروی انسانی آغاز شد، ادامه داد: از بسیاری از کشورهای منطقه و سازمان‌ها برای حضور در این دوره اجلاس دعوت شد. کشورهای متعدد پاسخ مثبت داده و استقبال کردند و در سطح وزیران و معاونان وزیران و نمایندگان دولت‌ها شرکت کردند.
وزیر نیرو گفت: سوریه، تاجیکستان، ترکیه، عمان، مصر، آذربایجان، ارمنستان، هندوستان، افغانستان، بنگلادش، لبنان و تاجیکستان و از کشورهای اروپایی سوئیس و جمهوری فدرال آلمان برای شرکت در برنامه‌های مرکز عضویت دارند.
وزیر نیرو از آغاز  رایزنی‌ها برای بررسی چگونگی همکاری‌ها خبر داد و گفت: مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری بیشتر مرکزی برای گفت‌وگو است با این آگاهی که منطقه یک، منطقه پرچالش در باره آب است.
اردکانیان از بررسی پیشنهاد دولت تاجیکستان مبنی بر برگزاری نشست بعدی این شورا در شهر دوشنبه با توجه به برگزاری همایش بین المللی دهه دوم در خردادماه سال آینده خبر داد و گفت: دولت عمان نیز اظهار آمادگی کرد یک کارگاه آموزشی در بخش روش‌های پیشرفته در مدیریت منابع آب در آسیا برگزار کند.
اردکانیان اظهار امیدواری کرد دور جدید این شورا منجر به افزایش همکاری‌های منطقه‌ای شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =