دیدار وزیر بهداشت و درمان با خانواده شهید جنیدی در پیشوا

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت و درمان در جریان سفر به شهرستان پیشوا، با حاجیه خانم جنیدی، مادر ۴ شهید سرافراز ایران اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سعید نمکی در دیدار با خانواده شهیدان جنیدی، با تقدیر از ایثار و از خودگذشتگی خانواده معظم شهدا، حرکت در مسیر شهدا را وظیفه مسئولان دانست.
وی با اشاره به بازدید از پروژه بیمارستان نیمه تمام شهرستان پیشوا گفت: بیمارستان نیمه تمام شهرستان پیشوا، توسط دانشگاه آزاد احدا شده که اگر مقرر شد دانشگاه آزاد بیمارستان را تکمیل کند، وزارت بهداشت آماده کمک به تکمیل این پروژه است و در صورت واگذاری به دولت، عملیات اجرایی بیمارستان مادر تخصصی را بلافاصله شروع می کنیم.
وی اظهار کرد:  یک فرد به عنوان نماینده ویژه وزارت بهداشت به منظور پیگیری امور پروژه های بهداشت و درمان منطقه جنوب شرق استان تهران تعیین می‌گردد.
نمکی با اشاره به لزوم توجه به مناطق روستایی و حاشیه ای شهرستان پیشوا گفت: یک میلیارد تومان اعتبار به تکمیل پروژه مرکز خدمات جامع سلامت روستای قلعه سین با ۵۵۰ مترمربع زیربنا اختصاص خواهد یافت.
وزیر بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: همچنین اعتبار لازم جهت احداث مرکز خدمات جامع سلامت روستای یوسف رضا و توسعه مرکز سلامت روستای طارند اختصاص می‌یابد.
وی افزود: استقرار دو پایگاه اورژانس جاده ای و شهری پیشوا از سوی دانشگاه شهید بهشتی پیگیری و مصوبات لازم برای احداث آن اخذ شود.
نمکی خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای خدمت رسانی به مردم شهرستان پیشوا، خدمات رادیولوژی و آزمایشگاهی شهید مهتدی به صورت شبانه روزی ارائه شود.
وزیر بهداشت و درمان گفت: با توجه به نیاز شهرستان پیشوا به سه دستگاه آمبولانس، فعلا یک دستگاه در اختیار شبکه بهداشت قرار می دهیم و در اولین فرصت دو دستگاه آمبولانس دیگر تخصیص می‌یابد.
پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =