۱۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۶
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 83582189
۰ نفر

برچسب‌ها

کاشت ۱۰ هزار اصله نهال در مه‌ولات آغاز شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- همزمان با سراسر کشور طرح ملی نهال‌کاری همگانی روز پنجشنبه با کاشت ۱۰ هزار اصله نهال توسط مسوولان به صورت نمادین در روستای همت‌آباد شهرستان مه‌ولات آغاز شد.

رییس اداره منابع طبیعی مه‌ولات در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام با هدف توسعه جنگل‌کاری پویش سراسری و حرکت ملی نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز با مشارکت مردم، دولت و همکاری سازمان‌های مردم نهاد و بسیج سازندگی انجام شده و در این راستا این تعداد نهال که بیشتر از گونه آتریپلکس است در بیش از ۴۰ هکتار کاشته می‌شود.
علیرضا قادری افزود: حفاظت از خاک، کاهش آلودگی، توسعه فرهنگ کاشت درخت بین مردم، ایجاد توجه و دغدغه برای مسوولان و مردم در زمینه حفظ درختان و ایجاد حرکت جهادی و فراگیر برای توسعه فضای سبز در شهرستان، از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
وی ادامه داد: استفاده از گونه‌های بومی، نزولات جوی برای کاهش مصرف آب برای آبیاری و استفاده از توان مردم در قالب تشکل‌های غیردولتی و تعاونی‌ها برای کاشت درخت از جمله رویکردهای نهضت جنگل‌کاری است.

قادری گفت: مراقبت و نگهداری از درخت‌های کاشته شده از جمله دغدغه‌های این اداره است که در طرح نهضت جنگل‌کاری قرار شده است مراقبت و آبیاری با این اداره و حفاظت این گونه‌ها با مشارکت مردم و بهره برداران محلی انجام شود.

وی افزود: اعتبار این پروژه ۷۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است.
شهرستان مه ولات دارای ۲۰۰ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی شامل ۱۵ هزار هکتار تاغزار و بقیه مراتع و حوزه‌های آبخیز است.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =