نخبگان دانشجویی و حوزوی کمیته امداد امام قم تجلیل شدند

قم – ایرنا – ۱۰ تن از نخبگان دانشجویی و حوزوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قم روز پنجشنبه طی آیینی در مجتمع فرهنگی تربیتی حضرت معصومه(س) این استان تجلیل شدند.

در این آیین که حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن هرمز سرپرست اداره کل فرهنگی تربیتی کمیته امداد امام (ره) کشور و احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، مدیرکل کمیته امداد قم با اشاره به وجود حدود ۷۰۰ دانشجوی مددجوی کمیته امداد امام در این استان اظهار داشت: کمبود اعتبار برای شهریه دانشجویان ازجمله مشکل‌های حوزه دانشجویی این نهاد می‌باشد.

اکبر میرشکار بیان داشت: متاسفانه اعتبار شهریه دانشجویان تحت پوشش که در دانشگاه‌های آزاد و پیام نور و شبانه تحصیل می‌کنند، به‌صورت کامل دیده نمی‌شود.

وی افزود: به همین علت بار پرداخت این هزینه ‌بر دوش دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها قرار دارد، ازاین‌رو مجلس شورای اسلامی، گام موثری برای کل دانشجویان مددجو، در کمیته امداد و بهزیستی بردارد.

میرشکار گفت: هم‌اکنون نزدیک به ۱۱۰ دانشجوی کمیته امداد قم شهریه ترم اول سال تحصیلی جاری را دریافت نکردند که طبق دستور داده‌شده به امور مالی این اداره کل، اوایل هفته آینده آن را دریافت خواهند کرد.

وی یادآور شد: برای این اقدام یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال کسری بودجه وجود داشت که تامین شده است.

وی یادآور شد: دانشجویان تحت پوشش که در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌کنند نیز به‌رغم آنکه هیچ شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند، ولی هزینه‌هایی دارند، اما اعتباری در این زمینه پیش‌بینی‌نشده است.

مدیرکل کمیته امداد قم با اشاره به اینکه بیش از یک‌صد شرکت از کمیته امداد امام استان تقاضای نیروی کار کردند، افزود: وقتی این موضوع را به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنیم، نگاه خوبی به این مساله ندارند، چون فکر می‌کنند، کسی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد، فقط باید در یک اداره دولتی مشغول به کار شود، ولی دولت در حال چابک سازی است.

میرشکار همچنین در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص نداشتن ضامن برای استفاده از تسهیلات خوداشتغالی گفت: راه‌اندازی صندوق ضمانت وام برای مددجویان در قم در حال پیگیری است.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام (ره) قم نیز در این آیین با اشاره به وجود ۳۷۷ دانشجوی دختر و ۲۳۲ دانشجوی پسر تحت پوشش کمیته امداد قم گفت: از این تعداد ۱۲۴ تن در رشته کاردانی، ۴۱۶ تن در مقطع کارشناسی، ۵۶ تن در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۳ تن نیز در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند.

محسن صالحی با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان مددجوی کمیته امداد استان در مقایسه با سال‌های گذشته بیان کرد: ۱۶ طلبه مرد و ۶ طلبه زن که در حوزه علمیه تحصیل می‌کنند نیز تحت پوشش کمیته امداد استان قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =