اختصاص۲۵ میلیارد ریال برای پشتیبانی پروازهای بندرجاسک به تهران

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: با موافقت معاون اول رییس جمهوری ، مبلغ ۲۵ میلیارد ریال برای پشتیبانی از خط پرواز بندرجاسک - تهران در اختیار این استان گذاشته می شود.

فریدون همتی روز پنجشنبه در آیین راه‌اندازی خط پروازی بندرجاسک - تهران اظهار داشت: این پرواز اصلی‌ترین نیاز منطقه برای مردم و توسعه گران بود که اکنون برآورده شده است.

وی ادامه داد: درصورت استقبال مردم از این خط پروازی امکان افزایش تعداد پروازها و برقراری خطوط جدید برای بندرجاسک فراهم است.

رییس شورای اداری هرمزگان اضافه کرد: توسعه گران اکنون سریع‌تر امکان حضور در این منطقه را خواهند داشت و شرایط دسترسی گردشگران مرکز کشور هم به این منطقه تسهیل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: برنامه‌های توسعه‌ای مختلفی در راستای طرح توسعه سواحل مکران در این شهرستان در حال اجرا بوده و یا اجرا می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: برخی از این برنامه‌ها شامل ابر پروژه وزازت نفت برای احداث پایانه بزرگ نفتی، مجموعه پترو پالایش، شهرک گلخانه‌ای و پالایشگاه‌هاست.

وی اشاره کرد: برای یکی از این پروژه ها در سال آینده به یک هزار جوشکار نیاز است که فنی و حرفه ای هرمزگان از امروز باید نسبت به تربیت نیروهای فنی این پروژه و سایر پروژه‌ها اقدام کند.

رییس شورای برنامه‌ریزی هرمزگان ابراز داشت: این پروژه‌ها اشتغال فراوانی برای مردم منطقه فراهم می‌کند و علاوه بر این‌ها پروژه‌های بخش‌های دیگر مانند آبزی پروری هم هست.

وی بیان داشت: هیچ استانی به اندازه هرمزگان ظرفیت برای توسعه اقتصادی ندارد و مهمترین ظرفیت این استان گردشگری است که برای جذب ۱۰ میلیون نفر گردشگر هدف گذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =