چراغ هنر نمایش کشور در مساجد پرفروغ نگه داشته شود

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: امیدوارم خادمان فرهیخته کانونی و فعالان مسجدی چراغ هنر نمایش کشور در مساجد را پرفروغ نگه دارند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی روز پنجشنبه پیامی را برای برگزاری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه های مسجد منتشر کرد.

در این پیام آمده است: «مسجد در طول تاریخ اسلام و فرهنگ و تمدن اسلامی، همواره محل اجتماع، هم­ افزایی و همدلی انسان­های خداجو بوده است. مردمی بودن، توجه به سجایای اخلاقی و ساخت انسان­ های ارزش ­مدار ویژگی­ های منحصر به فرد مسجد از دیرباز تا کنون بوده است. در روزگار ما توجه به اثرگذاری مسجد و نقش سازنده آن با بهره­ گیری از ابزار مناسب انتقال مفاهیم و ارزش­ های ناب دینی، ضرورتی گریزناپذیر است و در این میان زبان هنر به عنوان نقطه تلاقی علاقه­ مندی­ های نسل جوان و نوجوان و محمل گفت و گوی میان نسلی از جایگاه ویژه ­ای برخوردار است.»

صالحی در این پیام می افزاید: «مسجد تراز تمدن اسلامی، مجالی برای پرورش توأمان ایمان و خلاقیت، پیوند هنر و معرفت و توجه به مشکلات جامعه در عین تعهد و ارزش­ مداری است. جای خوشوقتی است که از رهگذر همکاری مشترک حوزه هنری و ستاد هماهنگی کانون ­های فرهنگی هنری مساجد کشور، شاهد برگزاری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه­ های مسجد به میزبانی استان فرهنگ­ مدار قزوین هستیم.»

وی در پیام اظهار امیدواری کرد: «امیدوارم در بستر برگزاری این رویداد فرهنگی شاهد کشف و شناسایی استعدادهای خلاق از میان جوانان و نوجوانان برومند این مرز و بوم با نگاه آینده ­نگر و تربیت نسلی جدید برای آینده هنر مردمی تئاتر باشیم تا با بیان دلسوزانه و متعهدانه دغدغه­ های مردم، به رسالت خود به گونه­ ای شایسته عمل کنند. با قدردانی از تمامی تلاشگران و منادیان هنر دینی، به­ ویژه خادمان فرهیخته کانونی و فعالان مسجدی که آگاهانه مسجد را ملجاء و مأمن حضور و حرکت فرهنگی و هنری مردم می ­سازند، از خداوند متعال برای برگزارکنندگان این رویداد هنری آرزوی بهروزی و شادکامی دارم. امیدوارم در پرتو توجهات حضرت ولی­عصر(عج) به حرکت و پیشروی خود ادامه دهند و چراغ هنر نمایش کشور در مساجد را پرفروغ نگه دارند.»

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه های مسجد از ۱۲ تا ۱۴ آذرماه در شهر قزوین برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =