۱۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 821
کد خبر: 83582106
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران و اندونزی بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کردند

تهران- ایرنا- محمد آزاد سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اندونزی، ظهر امروز (پنجشنبه) با معروف امین معاون رئیس جمهوری اندونزی دیدارو گفت وگو کرد. طرفین دراین دیدار بر گسترش روابط دوجانبه و همکاری بیشتر در زمینه های مختلف در چارچوب کشورهای جهان اسلام شدند.

به گزارش روز پنجشنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا،در این دیدار محمد آزاد، سفیر ایران با اشاره به روابط تاریخی میان دو کشور، مناسبات ایران و اندونزی در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... را نزدیک توصیف کرد و خواستار توسعه هرچه بیشتر تعاملات دو طرف در زمینه های مختلف شد.

آزاد همچنین ضمن تاکید بر مشترکات فرهنگی، اجتماعی و دینی میان ایران و اندونزی، بسط روابط گردشگری میان دو کشور که موجب گسترش روابط مردم با مردم می شود را پراهمیت برشمرد.

سفیر کشورمان رویکرد ایران و اندونزی درخصوص اسلام اعتدالی و رحمانی را مشابه اندونزی عنوان نمود و خواستار گفت وگو و تبادل نظر میان دو کشور در این خصوص شد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت صلح و امنیت در خاورمیانه به تشریح پویش صلح آمیز هرمز (HOPE) که توسط دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۲۰۱۹ مطرح شد پرداخت و تنها راه برقراری صلح، امنیت و رفاه در خاورمیانه را همکاری میان کشورهای منطقه دانست.

معروف امین معاون رئیس جمهوری اندونزی نیز ایران را کشور دوست و برادر اندونزی خواند و با اشاره به شرایط اقتصادی دنیا، خواستار توسعه همکاری میان دو کشور شد.

معاون رئیس جمهوری اندونزی همچنین ایران و شخصیت های ایرانی از جمله امام محمد غزالی، ابوالفضل اصفهانی، الشیرازی و ... را برای مردم اندونزی بسیار نام آشنا خواند و از توسعه روابط مردم با مردم بویژه در حوزه گردشگری استقبال کرد.

معروف امین دیدگاه اسلامی میانه رو و اعتدالی را رویکرد بسیاری از کشورهای اسلامی در دنیا خواند و در راستای مبارزه با افراط گرایی، تندروی و تروریسم، خواستار گفت وگو میان کشورهای مسلمان دنیا برای دست یابی به دیدگاه واحد در این  خصوص شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =