شهدای هسته‌ای، موجب عزت و عظمت ایران اسلامی شدند

زنجان - ایرنا - جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه گفت: شهدای هسته ای موجب عزت، عظمت و تعالی جمهوری اسلامی ایران شدند.

سردار مجید ارجمندفر، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: شهدا، خدایی بودند و قدم به قدم مسیر عشق را طی کردند و با نثار خون و جان خود، درس و هشدار بزرگی به دشمنان دین و قرآن دادند.

وی با بیان اینکه شهدای هسته‌ای ازجمله شهید شهریاری، تحولی شگرف در علم هسته‌ای ایجاد کردند، اظهار داشت: امروز دشمنان یقین دارند که نمی‌توانند در مقابل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بایستند چراکه این کشور، قوی، مقاوم و استوار است.

سردار ارجمندفر به دشمنی های آمریکا با ایران، اشاره کرد و با بیان اینکه دشمنان ما به سرکردگی آمریکا در اوج ذلت و خواری قرار دارند، افزود: امروز دولت آمریکا، خوار و ذلیل شده است و بسیاری از کشورهای جهان نسبت به آنان بی اعتماد شده‌اند.

وی تصریح کرد: امروز بر شهدا می بالیم که با عزت هرچه تمام در مقابل توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان ایستادگی کردند و سربلند بیرون آمدند و در رسیدن به اهداف متعالی، مرعوب آنان نشدند.

سردار ارجمندفر با اشاره به اینکه شهدا گل های معطری بودند که خون و جانشان را نثار کردند و در همه حال ناظر بر اعمال ما هستند، افزود: آمریکا و انگلیس که قبل از انقلاب، کشور را در تصرف خود داشتند پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بیرون رانده شدند و در دوران دفاع مقدس نیز اجازه ندادیم وجبی از خاک ایران اسلامی از کشور جدا شده و به دست دشمنان بیفتد.

جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) سپاه گفت: در دوران دفاع مقدس بالغ بر ۲۰۰ هزار شهید و ۵۰۰ هزار جانباز، تقدیم شد که این برای ما یک ارزش است و این ایثارگری‌ها، موجب شده است تا در مقابل توطئه‌ها و برنامه‌های دشمنان، مقابله کنیم.

سردار ارجمندفر از شهید شهریاری به عنوان یک فرزند صالح یاد کرد و افزود: شهید شهریاری، خدایش را شناخت و عاشق خدا شد و جهادی درس خواند و به استادی کامل در علم هسته‌ای رسید و دانشجویانی چون خود و در تراز انقلاب اسلامی تربیت کرد.

وی به زندگی ساده شهید شهریاری، اشاره کرد و اظهار داشت: عزت و عظمت جهان اسلام و مستضعفین در شکوفایی این علم خدادادی (علم هسته‌ای) است و اما دشمنان مسلمانان، می خواستند جهان اسلام را به ذلت بکشانند و دستیابی ایران به دانش هسته‌ای را تحمل نکرده و نمی کنند.

نهمین یادواره استاد شهید دکتر مجید شهریاری با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، استاندار زنجان، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، اعضای بسیج اساتید، شماری از مسوؤلان و همچنین خانواده شهید شهریاری در محل دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، برگزار شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =