۱۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83581986
۱۱ نفر

برچسب‌ها

تعطیلی روز شنبه مدارس فریمان لغو شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برنامه اعلام شده تعطیلی روز شنبه ۱۶ آذر ماه جاری مدارس شهرستان فریمان که با هدف پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری آنفوآنزا پیش از ظهر امروز اعلام شد، لغو گردید.

قاسمعلی خدابنده عصر پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تاکید وزارت بهداشت بر عدم نیاز به تعطیلی مدارس بخاطر روند نزولی شیوع ویروس آنفلوآنزا در سطح کشور، موضوع تعطیلی مدارس در خراسان رضوی از جمله تصمیم اخیر در مورد مدارس فریمان ملغی اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس همه مدارس فریمان در نخستین روز هفته آتی یعنی شنبه ۱۶ آذر ماه باز بوده و معلمان و دانش‌آموزان آن شهرستان مطابق جریان معمول آموزشی در کلاسهای درس حاضر می‌شوند. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در صورت نیاز به تعطیلی موردی مدارس، مطابق دستورالعمل این اداره‌کل با هماهنگی شورای آموزش و پرورش هر شهرستان اقدام لازم صورت گرفته و برای آگاهی عموم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: روند شیوع بیماری آنفلوآنزا در مسیر کاهش قرار گرفته است. با این وجود در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مرخصی به معلم و یا دانش‌آموز واجد شرایط مانعی ندارد.

پیش از ظهر امروز مدارس فریمان برای روز شنبه آتی تعطیل اعلام شده بود اما با آخرین اعلام مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی این ابلاغیه ملغی اعلام شده و مدار آن شهرستان روز شانزدهم آذر ماه جاری فعال هستند. 

مرکز شهرستان ۹۴ هزار نفری فریمان در فاصله ۷۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. ۲۱ هزار دانش آموز مقاطع مختلف در ۲۷۶ مدرسه این شهرستان تحصیل می کنند. 

استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی، یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز معادل ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =