شمار داوطلبان انتخابات مجلس در خراسان شمالی به ۶۳ نفر رسید

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی اعلام کرد: در پنجمین روز نام‌نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه این استان ۳۰ نفر ثبت‌نام کردند که بر این اساس، شمار داوطلبان به ۶۳ نفر رسید.

ولی الله حیاتی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز ۱۷ نفر در حوزه انتخابیه بجنورد مرکز استان خراسان شمالی ثبت نام کردند.

وی افزود: همچنین هفت نفر در حوزه انتخابیه شیروان و ۶ نفر نیز در حوزه انتخابیه اسفراین ثبت نام کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: همزمان با نام‌نویسی هر داوطلب، استعلام به صورت برخط (آنلاین) به مراکز چهارگانه ارسال شده و نتیجه آن نیز در ۲۴ ساعت به اطلاع افراد خواهد رسید.

کار نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دهم آذرماه در کشور آغاز شد که این روند تا ۱۶ آذرماه جاری ادامه خواهد داشت.

نام‌نویسی داوطلبان نخستین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز در استان خراسان شمالی از ۱۵ آذر آغاز می شود که به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در این مجلس نیز در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =