اعزام گروه‌های جهادی چهارمحال و بختیاری به مناطق محروم ۲۵ درصد افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا-مسئول سازندگی بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری از افزایش ۲۵ درصدی اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از بسیج دانشجویی، وفا همتی اظهار داشت: اعزام اردوهای جهادی بسیج دانشجویی در قالب گروه‌های مختلف، همه ساله در اردوهای ۳ روزه، ۷ روزه و ۱۰ روزه در سطح استان در فصل کاری انجام می‌شود.  

وی، با اشاره به استقبال برابر بانوان و آقایان برای حضور در این اردوها، افزود: گروه‌های اعزامی امسال گروه‌های   ۱۲ نفر تا ۶۰ نفره تشکیل که حوزه‌ فعالیت بانوان امور فرهنگی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و پزشکی و زمینه فعالیت آقایان فعالیت‌های عمرانی، اشتغال‌زایی و حوزه منابع طبیعی ساماندهی  و اعزام شده‌اند.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: روند خدمت‌رسانی به مناطق محروم در چند سال گذشته افزایش یافته است و شاهد حضور اقشار مختلف از جمله دانشجویان، طلاب، کسبه، دانش‌آموزان و مدیران اداری در این مناطق هستیم.

همتی تاکید کرد: مناطق اعزامی از مناطق ۱۰ ‌گانه استان شامل منطقه مشایخ در شهرستان کیار، منطقه دیناران و میان‌کوه در شهرستان اردل، دهستان موگویی و بخش بازفت در کوهرنگ، منطقه آورگان و چغاخور  بروجن، روستای آزادگان در بن، روستای شوراب صغیر در  سامان و شهر سودجان و مرغملک در شهرستان شهرکرد است.

همتی، با بیان اینکه بیشتر این اردوها در شهرستان‌های لردگان، اردل، کیار و کوهرنگ اجرا می‌شود، افزود: در این طرح خدمات پزشکی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و دامپزشکی به مردم مناطق محروم ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه این دانشجوها به صورت افتخاری در این طرح‎ها فعالیت می‌کنند، همکاری ادارات با طرح‌های هجرت را مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش ایرنا، بیش از ۶۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری مشغول تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =