قانون‌گرایی و حفاظت از آرای مردم از محورهای مهم انتخابات است

زنجان- ایرنا - فرماندار شهرستان ایجرود گفت: قانون‌گرایی، سلامت انتخابات و حفاظت از آرای مردم از محورهای مهم برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

باب الله فتحی روز پنجشنبه در جلسه انتخاب اعضای اصلی و علی البدل هیات اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه این شهرستان افزود: برخورداری نامزدها از شرایط یکسان و نظارت بر انجام تبلیغات قانونی آنها از دیگر محورهای مهم در جریان برگزاری انتخابات است.

وی با تاکید بر اینکه از تمامی امکانات و ظرفیت‌ها برای برگزاری انتخابات سالم و با حضور حداکثری مردم بهره گیری خواهد شد، ثبت نام از داوطلبان از هشت صبح دهم آذرماه آغاز شده است و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۶ آذرماه ادامه خواهد یافت.

فتحی تصریح کرد: ملاک و فصل‌الخطاب در انتخابات مفاد قانون است که ماده ۲۸ قانون انتخابات حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان را مشخص کرده است.

فرماندار ایجرود اظهار داشت: بر اساس رای گیری از ۲۳ نفر از افراد معتمد، تعداد هشت نفر به عنوان اعضای اصلی و پنج نفر هم به عنوان عضو علی البدل هیات اجرایی این حوزه انتخاب شدند.

وی حضور مردم در صحنه انتخابات را نقطه قوت نظام دانست و تصریح کرد :مشارکت گسترده مردم در انتخابات سرمایه بزرگ اجتماعی برای نظام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =