شهرداران کرمان حاشیه‌نشینی را در نطفه خفه کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری کرمان گفت: شهرداران حاشیه‌نشینی را باید در نطفه خفه کنند و جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی خارج از محدوده را به سرعت بگیرند زیرا اگر آمار حاشیه‌نشینی افزایش یابد نمی‌توان از بروز فاجعه جلوگیری کرد.

غلامرضا نژادخالقی روز پنجشنبه در روز پایانی همایش شهرداران در کرمان افزود: روزی کمتر از یکهزار نفر در شهرک الله آباد کرمان ساکن بودند که این جمعیت امروز به بیش از ۲۰ هزار نفر افزایش یافته و موجب احداث روستایی بزرگ در کنار شهر کرمان شده است.

وی اظهار داشت: اعتبارات یکسال استانداری کرمان برای آسفالت و گازرسانی در منطقه بدون ضابطه شهری الله‌آباد کرمان هزینه شد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه شهرداران جلوی ساخت و سازهای خلاف قانون را بگیرند گفت: ثروت‌های شهر باید توسط این سازمان حفظ شود.

وی اضافه کرد: دین اسلام لحظات شاد و غمگین دارد و شهرداری ها باید برای تمامی سلیقه ها برنامه ریزی فرهنگی کنند.

نژادخالقی افزود: برخی شهرداران آبیاری تحت فشار را در دستور کار خود قرار دادند زیرا استان کرمان با بحران آب درگیر است و شهرداری ها برای داشتن شهری سبز آبیاری را از آب شرب شهری جدا کنند.

وی بیان داشت: فرایند دریافت تسهیلات سه میلیارد تومانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توسط ۱۷ شهرداری استان کرمان دنبال می شود که باید پیگیری بیشتری برای جذب آن کرد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری کرمان با بیان اینکه پرداخت حقوق پرسنل در اولویت کاری شهرداری ها قرار گیرد و پرداخت ها در سر وقت انجام شود گفت: کاهش نیروی انسانی در دستور کار این حوزه قرار گیرد زیرا بیشترین بودجه شهرداری ها در این نقطه هزینه می شود.

وی افزود: شهرداری زرند ۶۰۰ نفر نیروی انسانی دارد که تمامی اعتبارات صرف پرداخت حقوق آن می شود و در مقابل برخی شهردارها حقوق اندکی دارند که با وجود بودجه ها باید این امر هم پیگیری شود.

نژاد خالقی تصریح کرد: طی یکسال قبل ۲۱ شهرداری در استان کرمان ارتقای درجه یافتند و سه پرونده در این زمینه در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه به تازگی تعداد ۱۰ شهر جدید به ۷۲ شهر استان کرمان افزوده شده و پنج شهر جدید باید احداث شود گفت: شهرداران این مناطق ارتباط خود را با دفتر امور شهری استانداری کرمان حفظ کنند.

وی تصریح کرد: شهرداری ها از اموال و منابع خود به نفع یا ضرر گروه و کاندید خاصی استفاده نکنند و در صورت مشاهده با این افراد برخورد می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =