جشنواره فرهنگ ملل با حضور واعظی و غلامی در دانشگاه فردوسی آغاز شد

مشهد- ایرنا- پنجمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل امروز ۱۴ آذر ماه طی مراسمی با حضور رییس دفتر ریاست جمهوری و وزیر علوم در چارچوب جشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی در مشهد آغاز شد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم گفت: جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل با شعار "دیپلماسی علمی و توسعه پایدار روابط بین‌الملل" برای پنجمین سال متوالی با حضور دانشجویانی از ۳۰ کشور جهان در این مرکز آموزش عالی برپا شده است.

دکتر محمد کافی افزود: دو هزار و ۳۰۰ دانشجوی خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه فردوسی با برپایی ۳۰ غرفه آثار مرتبط با کشورهای متبوعشان را در بخشهای مختلف پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل ارائه در مشهد کرده‌اند.

وی گفت: دانشگاه فردوسی مشهد هم‌اکنون رتبه نخست را در جذب دانشجویان خارجی در میان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ایران دارد.

دانشگاه فردوسی مشهد که جشن هفتاد سالگی خود را دیشب برپا کرد، هم‌اینک به عنوان سومین مرکز آموزش عالی دیرقدمت ایران پس از دانشگاههای تهران و تبریز در گستره‌ای ۳۰۰ هکتاری با برخورداری از ۱۳ خوابگاه دانشجویی، امکانات رفاهی و خدماتی ۲۵ هزار دانشجوی  مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در قالب فعالیت ۱۳ دانشکده و هفت پژوهشکده دارد.
همچنین ۸۱۰ عضو هیأت علمی در قالب ۶۰ گروه آموزشی این دانشگاه مشغول تدریس هستند
دانشگاه فردوسی مشهد رتبه ۴۷۰ را در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا در چارچوب "نظام رتبه‌بندی لایدن ۲۰۱۹" کسب کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =