وزیر راه و شهرسازی وارد فرودگاه کنارک شد

چابهار- ایرنا- محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به منظور کلنگ‌زنی فرودگاه بین المللی چابهار، بازدید از زیرساخت‌های حمل و نقل و طرح‌های در دست اجرا در سیستان و بلوچستان امروز/ پنجشنبه/ وارد فرودگاه کنارک شد.

مدیرعامل منطقه آزادچابهار در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساخت فرودگاه بین المللی چابهار با حضور وزیر راه وشهرسازی از مهمترین برنامه‌های این سفر است که پس از گذشت سالها انتظار عملیات اجرایی این فرودگاه آغاز می‌شود.

عبدالرحیم کردی افزود: منطقه آزاد چابهار همجوار آبهای آزاد اقیانوس هند یکی از مناطق مهم راهبردی در کشور است که ساخت فرودگاه یکی از نیازهای اصلی ورود و خروج مسافر، گردشگر و سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.

 وی بیان کرد: فرودگاه چابهار در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۸۱۵ هکتار با سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد تومانی از محل منابع منطقه آزاد چابهار اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه فاز نخست ساخت فرودگاه چابهار در ۱۳ هزار متر زمین و با ظرفیت ورود و خروج بیش‌از ۸۰۰ هزار مسافر آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود فاز نخست فرودگاه بین‌المللی چابهار در ۲۴ ماه آینده تکمیل شود.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: کلنگزنی فرودگاه بین المللی چابهار، بازدید از پروژه راه آهن چابهار- سرخس، جاده ترانزیتی چابهار- زاهدان، کنلگ‌زنی شهر جدید تیس، بازدید از حاشیه و سکونتگاه‌های غیررسمی از برنامه مهم سفر وزیر راه و شهرسازی به چابهار است.

رحمدل بامری افزود: شرکت در نشست شورای هماهنگی حمل و نقل سیستان و بلوچستان در چابهار، کلنگزنی بزرگراه درب شرقی سه راهی رمین، آغاز ساخت باند دوم محور ترانزیتی چابهار- کنارک، بازدید از ظرفیتهای منطقه آزاد و بندر شهید بهشتی از دیگر برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی به این شهرستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =