تعاونی‌های سیستان و بلوچستان ۵۰ میلیون دلار کالا صادر کردند

زاهدان- ایرنا- معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: تعاونی‌های این استان در نیمه نخست امسال۵۰ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۸۸۴ دلار کالای غیرنفتی صادر کرده‌اند.

اله نظر شه‌بخش روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عمده اقلام صادراتی تعاونی‌های سیستان و بلوچستان خرما، عسل، محصولات لبنی، صیفی جات و نوشابه بوده است.
وی گفت: افغانستان، پاکستان و برخی کشورهای غرب و میانه آسیا مقصد این اقلام بوده است.
معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تعداد تعاونی‌های فعال در استان را ۲ هزار و ۲۹۹ شرکت تعاونی ذکر کرد و افزود: این شرکت‌های تعاونی زمینه اشتغال برای ۴۳ هزار و ۸۶۳ نفر را فراهم کرده است.
وی به برگزاری ۲۲ هزار و ۳۶۱ نفر ساعت آموزش برای تعاونگران سیستان و بلوچستان در هشت ماهه امسال خبر داد و گفت: این آموزش‌ها به منظور ارتقای سطح دانش تعاونگران بصورت مجازی و تئوری در زمینه‌های تخصصی، مهارتی، مدیریتی، مالی و حقوقی برگزار شده است.
شه‌بخش‌با اشاره به اقدامات این اداره‌کل در راستای حمایت از تعاونی‌ها در سال رونق تولید افزود: با توجه به مشکلاتی که برخی تعاونی‌ها برای ادامه فعالیت داشتند، توانستیم با هم‌افزایی و مشارکت دستگاه‌های وظیفه مدار ۱۵ شرکت تعاونی نیمه فعال و راکد را در هشت ماهه امسال مجددا به چرخه تولید بازگردانیم.
وی همچنین تعداد تعاونی‌هایی که که در راستای طرح «روستا تعاون» در سیستان و بلوچستان ایجاد شده‌اند را ۹۲ شرکت تعاونی بیان کرد.
معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۵ شرکت تعاونی روستایی در یک سال گذشته در سطح استان تشکیل شده‌اند که در زمینه‌هایی همچون کشاورزی، پرورش شترمرغ، فرش دستباف، تولید پوشاک، توسعه روستایی، صنایع‌دستی، پرواربندی گوساله، محصولات غذایی، گردشگری، شتر داری و کشتار دام فعالیت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =