۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۵
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83581485
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پلیس امنیت داخلی لبنان: راه بندان غیرقانونی است

بیروت - ایرنا - پلیس امنیت داخلی لبنان اعلام کرد: حق آزادی بیان در قانون اساسی لبنان لحاظ و پیش بینی شده است و قوانین پلیس نیز بر آزادی بیان در چارچوب قانون تاکید دارد اما اختلال در عبور و مرور و بستن راه ها یک اقدام غیر قانونی است زیرا تجاوز به آزادی دیگران است.

پلیس چهارشنبه شب طی پیامی در حساب توییتری خود نوشت: نیروهای پلیس با کسانی که اقدام به بستن خیابان ها و جاده ها و پل ها کنند برخورد خواهد کرد و اقدام قانونی را برای باز کردن راه ها انجام خواهد داد.

شماری از معترضان لبنانی امروز اتوبان بیروت - دمشق در منطقه ی سعدنایل در استان بقاع را بستند. در واکنش به این اقدام، ارتش نیروهای خود را به منطقه ی یاد شده اعزام کرد و درگیری میان  دوطرف ایجاد و راه باز شد.

فرماندهی ارتش لبنان چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد: 16 معترض که 3 نفر از آن ها اتباع سوریه بودند به دلیل اختلال در عبور و مرور، اغتشاش، تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای نظامی ارتش لبنان دستگیر شدند که یکی از معترضان هنگام تعقیب وی توسط این نیروها از پل عابر پیاده سقوط کرد و به شدت زخمی شد.

جمعیت زیادی از معترضان لبنانی چهارشنبه شب از خیابان الحمرا در غرب بیروت تا میدان ریاض الصلح در مرکز این شهر، تجمع و راهپیمایی کردند.

عده دیگری از تظاهرکنندگان نیز پل رینگ و خیابان المصنع در مرکز بیروت را بستند و شماری هم روبروی وزارت کشور لبنان تجمع اعتراضی برپا کردند.

تطاهرکنندگان که پرچم لبنان در دست داشتند و شعار می دادند خشم خود را نسبت به افزایش موارد خودکشی به دلیل بحران اقتصادی و تامین نبودن حداقل حقوق برای قشر فقیر جامعه، نشان دادند.

شعار دادن علیه مسوولان، تجمع، تحصن، راهپیمایی، اعتصاب سندیکای کارمندان و کارگران ، اتهام زدن به برخی شخصیت ها به دزدی و فساد، حمله به بانک ها، کتک زدن (ضرب و جرح)، امتحان ندادن دانشجویان، چادر زدن (برابر ساختمان شرکت برق)، راه بندان و آتش زدن لاستیک خودروها  از جمله روش های اعتراضی مردم لبنان ظرف 50 روز گذشته بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =