۱۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۴
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 83581463
۰ نفر

برچسب‌ها

پردیس سینمایی قزوین در انتظار دریافت زمین

قزوین - ایرنا - مدیر حوزه هنری استان قزوین گفت: ساخت مجتمع سینمایی پردیس قزوین با گذشت چهار سال همچنان در انتظار دریافت زمین از سوی مسئولان ذیربط است.

علی هوشمند روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیرهای انجام‌شده و طی توافق با راه و شهرسازی مقرر شد زمینی به مساحت یک هزار و ۸۸۰  مترمربع در بلوار امیرکبیر قزوین برای ساخت مجتمع پردیس اختصاص پیدا کند.
وی با انتقاد از اینکه پیش‌ پرداخت پردیس سینمایی نیز پیش از این توسط حوزه هنری استان پرداخت‌ شده، اظهار داشت: در حالی‌ که تخصیص زمین باید به پردیس سینمایی تعلق گیرد اما مسئولان شهرسازی از پیشنهاد خود عقب‌نشینی کرده و تصمیم دارند زمین را به کانون معلولان توانا واگذار کنند.
هوشمند با اشاره فرآیند طولانی مدت ساخت این پردیس سینمایی، تاکید کرد: در صورت حل شدن مشکل زمین، طی ۲ فراخوان برای طراحی و ساخت این مجموعه فرهنگی اقدام خواهد شد و مراحل جذب سرمایه‌گذاری آن نیز در استانداری ادامه خواهد داشت.
این مسئول هنری اضافه کرد: پردیس‌های سینمایی مجموعه‌ای از واحدهای فرهنگی، هنری و تجاری به شمار می‌روند و ساخت آن موجب رونق سینماها شهر خواهد شد.
مدیر حوزه هنری استان قزوین خاطرنشان کرد: این پردیس سینمایی با سه سالن سینمایی، رستوران، کافه، ساختمان‌های تجاری و مهدهای کودک می‌تواند نقش مؤثری در اعتلای فرهنگ استان قزوین ایفا کند.
وی با اشاره به اهمیت ساخت پردیس سینمایی در قزوین گفت: در قزوین تنها ۲ سینما وجود دارد که به‌ هیچ‌ عنوان پاسخگوی نیازهای فرهنگی مردم این شهر نیست.
هوشمند، یکی از دلایل کاهش استقبال مردم از سینماها را نبودن امکانات و تجهیزات رفاهی منسجم برای حضور خانواده‌ها دانست و تصریح کرد: استهلاک صندلی‌ها و نبودن جای پارک مناسب از دیگر دلایل کاهش اقبال عمومی نسبت به سینماها خوانده می‌شود.
استاندار سابق قزوین در تیرماه سال جاری عنوان کرده بود که واگذاری زمین پردیس سینمای قزوین ۹۸ درصد از مسیر خود را طی کرده است.
قزوین هم‌ اکنون دارای ۲ سینمای بهمن وابسته به حوزه هنری و مهتاب متعلق به بخش خصوصی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =