۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83581446
۰ نفر

برچسب‌ها

باد و باران در راه گیلان

رشت- ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: به تدریج از اواخر وقت امشب وزش باد و باران تا اوایل هفته آینده در گیلان مورد انتظار است.

مازیار غلامی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار در منطقه است؛  بنابراین از اواخر وقت امروز بانفوذ و تقویت سامانه بارشی و سرد ، کاهش دما ،-احتمال رعد و برق و وزش باد و بارندگی گاهی شدید و خیلی شدید و در ارتفاعات و نواحی کوهستانی بارش برف را تا اوایل هفته آینده پیش‌بینی می‌کنیم.

وی آسمان استان را برای روز پنجشنبه ابری و مه آلود ، کاهش دما ، بارندگی و وزش باد( گاهی شدید خیلی شدید )، ارتفاعات و نواحی کوهستانی بارش برف و برای جمعه آسمانی ابری و مه آلود ، بارندگی و وزش باد بعضی نقاط شدید و خیلی شدید ، ارتفاعات و نواحی کوهستانی بارش برف را شاهد خواهیم بود .

وی با اشاره به مخاطره این وضعیت جوی  تصریح کرد: وزش باد و بارندگی( شدید و خیلی شدید) برف در ارتفاعات و نواحی کوهستانی ، کاهش محسوس دما در استان و احتمال رعد و برق مورد انتظار است.

وی بیان کرد:  همچنین طی فعالیت این سامانه جوی احتمال  آب گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها،  رانش و لغزش وجود دارد .

غلامی از شهروندان خواست  از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها بپرهیزند ؛ و رانندگان نیز در صورت ضرورت برای تردد در مسیرهای کوهستانی و جاده ها تجهیزات زمستانه و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =