۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۰
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83581443
۰ نفر

برچسب‌ها

آلمانی‌ها خواهان کاهش وابستگی به آمریکا هستند

تهران- ایرنا- براساس نظرسنجی روز چهارشنبه موسسه یوگاو، آلمانی‌ها خواهان کاهش وابستگی به آمریکا هستند.

به گزارش شبکه دویچه وله، براساس نظرسنجی شرکت «یوگاو» که به سفارش خبرگزاری دویچه پرس صورت گرفته است، اکثر شهروندان آلمان از کاهش وابستگی به آمریکا و نزدیک تر شدن به روسیه حمایت می‌کنند.

براساس این نظرسنجی، ۵۵ درصد آلمانی‌ها بر این باورند که اعضای اروپایی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) باید بدون کمک ایالات متحده از خود در برابر حملات نظامی محافظت کنند.

براساس این گزارش اکثریت شرکت کنندگان در نظرسنجی معتقدند که ایالات متحده باید تا حدودی (۲۳ درصد) یا کاملاً (۲۶ درصد) ۳۰ هزار سرباز خود را که مستقر در آلمان هستند را از این کشور خارج کند.

در مورد تعامل ناتو با روسیه، ۵۴ درصد گفتند که این اتحاد به جای بازدارندگی، باید بیشتر با روسیه همکاری کند، این افراد بر این باورند که ناتو هنوز یک سازمان ضروری است.

در همین حال، ۳۷ درصد خواهان رفع تحریم‌ها علیه روسیه مربوط به درگیری آن با اوکراین در شبه جزیره کریمه هستند، در حالی که ۳۴ درصد مخالف لغو چنین تحریم‌هایی هستند.

۴۲ درصد از شرکت کنندگان با طرح افزایش بودجه دفاعی آلمان مخالفت کرده و ۳۶ درصد موافق این طرح بوده‌اند.

خبرگزاری دوچه پرس آلمان می‌گوید که نظرسنجی منتشر شده از دو هزار و ۴۹ شرکت کننده در بازه زمانی میان ۲۹ نوامبر (هشتم آذر) تا ۲ دسامبر (۱۱ آذر) صورت گرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha