سخنگوی ستاد انتخابات: ۶۰ درصد هیات‌های اجرایی سراسر کشور تشکیل شد

تهران - ایرنا - سخنگو و دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: ۶۰ درصد هیات‌های اجرایی سراسر کشور تشکیل شده است و سایر هیات‌های اجرایی نیز در دو روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

سید اسماعیل موسوی چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار سیاسی  ایرنا افزود: معتمدین هم توسط وزیر کشور معرفی شدند.

موسوی با بیان این که تا کنون سه نفر در دفتر سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران برای انتخابات نام نویسی کرده‌اند، یادآورشد: این سه نفر برای حوزه های انتخاباتی استان های سیستان و بلوچستان و اصفهان ثبت نام خود را انجام دادند که مدارک آنها به حوزه های اشاره شده ارسال شد.

وی از داوطلبانی که کارت ملی قدیمی دارند خواست هنگام ثبت نام گواهی از ثبت احوال مبنی بر اقدام برای گرفتن کارت ملی هوشمند را همراه خود داشته باشند.

به گزارش ایرنا، سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ۴ هزار و  ۷۸۱ نفر داوطلب نمایندگی مجلس تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۸۸ درصد مرد و ۱۲زن هستند.

«سیداسماعیل موسوی» همچنین امروز - چهارشنبه - در جمع خبرنگاران گفت: جوانترین داوطلب امروز  با ۳۰ سال سن و مسن ترین داوطلب با ۷۴ سال و ۷ روز ثبت نام کرد.  

وی اضافه کرد: ۴ درصد از داوطلبان تحصیلات حوزی دارند، ۱۳ درصد در مقطع دکتری، ۷۷ درصد کارشناسی ارشد و مابقی تحصیلات لیسانس و کمتر از آن دارند.  

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان این که استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی بیشترین میزان داوطلبی را در چند روز اخیر دارند یادآور شد:  ۳ نفر هم از خارج از کشور توسط همکاران ما در وزارت خارجه ثبت نام کردند که امروز مدارک آنها برای رسیدگی به وزارت کشور ارسال شد.

موسوی گفت: متوسط رقابت برای هر کرسی تا این لحظه ۱۶ نفر است که عدد قابل توجهی است. ۲۹۰ کرسی در مجلس داریم که  ۴ هزار و ۷۸۱ نفر تاکنون برای رسیدن به این کرسی ها ثبت نام کردند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه دوم اسفند امسال برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =