۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۱
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83581386
۰ نفر

برچسب‌ها

جشن میلاد امام حسن عسکری در گرگان برگزار شد

گرگان - ایرنا - آیین جشن بزرگ میلاد امام حسن عسکری(ع) یازدهمین پیشوای شیعیان جهان امشب چهارشنبه با حضور قشرهای مختلف مردم در مسجد، تکایا و حسینیه های استان گلستان برگزار شد.

در گرگان این جشن با عنوان "روایت حضور" در حسینیه عاشقان ثارالله گرگان مردم برگزار شد.

در این جشن علاوه بر اجرای برنامه های هنری توسط یکی از بانوان برجسته هنر تصویرگری با شن در کشور (فاطمه عبادی ) و نیز مولودی خوانی یکی از مداحان برجسته کشور (امیر نعیمی) برنامه هایی همچون تواشیح و موسیقی سنتی برای میهمانان اجرا شد.

در مساجد جامع، گلشن و مسجدالرضا گرگان و نیز آستان امامزاده عبدالله و سقاخانه حضرت ابوالفضل گرگان نیز جشن میلاد امام حسن عسکری (ع) برگزار شد.

تردد ماشین های عروس و داماد در سطح شهر مشهود و محلات بسیاری در شهر گرگان چراغانی شده بود.

در میدان سرخواجه گرگان نیز ایستگاه های صلواتی شربت و شیرینی بپا شد .

در این برنامه ها اقشار مختلف مردم، ارادت خود را به خاندان مطهر پیغمبر اسلام(ص) نشان دادند .

هشتم ربیع الثانی سالروز میلاد یازدهمین امام شیعیان است.

همچنین سوم ربیع‌الثانی سال ۲۳۲ هجری قمری، سالروز ورود و سفر امام حسن عسگری (ع) به جرجان بوده که در کتب و منابع مختلف تاریخی از جمله الثاقب فی المناقب، بحارالانوار و الخرائج و الجرائح به آن اشاره شده است.

در سال ۲۵۵ هجری قمری یکی از اهالی گرگان به نام جعفر بن شریف جرجانی عازم مکه شده و در بین راه به سامرا رفت تا وجوهات شرعی مردم منطقه را به امام عسگری (ع) تحویل دهد.

امام خطاب به این شهروند گرگانی می فرماید که به شهرت برگرد، ۱۹۰ روز بعد مصادف با صبح روز جمعه سوم ربیع‌ الثانی به موطن خود می ‌رسی، به مردم اعلام کن من غروب همان روز نزد مردم آن منطقه خواهم آمد و این امر محقق می‌ شود که قبل از بازگشت جعفر بن شریف، عرض ارادت مردم منطقه را هم به امام می رساند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =