کره شمالی خطاب به ترامپ: هرگونه اقدام نظامی پاسخی کوبنده خواهد داشت

تهران- ایرنا- رییس ستاد کل ارتش کره شمالی روز چهارشنبه خطاب به دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا گفت: هرگونه اقدام نظامی علیه پیونگ یانگ با واکنش سریع و کوبنده همراه خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری آسیا، "پاک جانگ چون" رییس ستاد کل ارتش کره شمالی در سخنانی اعلام کرد که از اظهارات اخیر رییس جمهوری آمریکا نا امید شده و در مورد اقدام نظامی واشنگتن علیه کره شمالی نیز هشدار داد.

جانگ چون افزود: "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی نیز از اظهارات ترامپ در نشست ناتو در انگلیس اظهار نارضایتی کرده است.

ترامپ در جمع خبرنگاران در لندن در نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: آمریکا ممکن است در صورت نیاز علیه کره شمالی از نیروی نظامی استفاده کند.

رییس ستاد کل ارتش کره شمالی در پیامی هشدارآمیز گفت: اگر واشنگتن هرگونه حمله نظامی علیه پیونگ یانگ انجام دهد ما پاسخ وحشتناک و اقدامات فوری در همان سطح علیه واشنگتن خواهیم داد.

ترامپ تصریح کرد، در زمان حاضر قدرتمندترین نیروی نظامی را داریم و قوی‌ترین کشور جهان هستیم اما نیازی به استفاده از آن نداریم ولی اگر مجبور باشیم از آن استفاده خواهیم کرد.

رییس‌جمهوری آمریکا بار دیگر از رهبر کره شمالی به عنوان "مرد موشکی" یاد کرد و گفت، "کیم جونگ اون" موشک‌پرانی را دوست دارد و به همین خاطر من نام او را مرد موشکی گذاشته‌ام.

ترامپ پیش از این در سال ۲۰۱۷ میلادی زمانی که تنش شدید در مورد آزمایش‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای میان آمریکا و کره شمالی روی داد، تهدید کرده بود که کره شمالی را کاملاً از بین خواهد برد.

"رای تائه سونگ" معاون وزیر امورخارجه کره شمالی در امور آمریکا روز گذشته در بیانیه‌ای از ایالات متحده خواسته بود برای نجات مذاکرات نقش خود را انجام دهد. پس از شکست مذاکرات ترامپ و کیم در ویتنام، کره شمالی هشدار داده است که اگر ایالات متحده نتواند تا پایان سال پیشنهاد قابل قبولی ارائه کند، به دنبال "راه جدیدی" خواهد بود.

معاون وزیرخارجه کره شمالی گفته بود این کشور تاکنون همه کارها را با شفافیت و بدون مخفی کاری انجام داده است و نیازی به مخفی کردن آنچه از الان به بعد هم انجام می‌دهد، ندارد پیونگ یانگ نهایت تلاش خود را برای پایبندی به گام‌های مهمی که برداشته به کار بسته است بقیه کارهایی که اکنون باید انجام شود به عهده آمریکا است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =