بن بست قانونی نداریم، خدمت رسانی ادامه دارد

تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال احمر درباره حواشی اخیر این نهاد با تاکید بر اینکه بر اساس قانون بن بستی وجود ندارد، تاکید کرد: خدمات رسانی ادامه دارد.

محمودرضا پیروی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی در پاسخ به این سوال که این روزها هلال احمر بدون رئیس چگونه اداره می شود، گفت: جمعیت هلال احمر به لحاظ سازمانی و سیستماتیک هیچ بن بست قانونی ندارد. در قوانین همه چیز دقیق و روشن است و هم اکنون ما در ارائه خدمت و تداوم وظایف هیچ مشکلی نداریم. دبیر کل جمعیت هلال احمر طبق اساسنامه بالاترین مقام اجرایی است. همچنین جمعیت هلال احمر یک نهاد ۹۷ ساله است و در نزدیک به این یک قرن علاوه بر حوادث طبیعی، با مشکلات درون سازمانی زیادی نیز مواجه بوده که از همه آنها عبور کرده است. تمام این تجربیات مفید، امروز هم پشتوانه جمعیت برای برون رفت از این مشکل است.  
وی با تصریح این نکته که دبیرکل جمعیت بر اساس قانون و در حوزه های مالی، سازمانی، پشتیبانی و نظایر آن دارای سقف اختیارات قانونی است و بر این اساس و با همت و اراده کارکنان خدوم جمعیت هم اکنون کارها دنبال می شود، افزود: برای نمونه هم اکنون کار خرید بالگردهای جدید با جدیت در حال انجام است و تقریبا نهایی شده است که به زودی جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد. تولید صافی‌های دیالیز که برای مدتی متوقف شده بود از هفته آینده آغاز می‌شود. فیبرهای لازم خریداری شده و این اتفاق مهم به زودی خواهد افتاد. تشکیل خانه‌های هلال در روستاها و شهرها ابلاغ شده و به زودی آغاز به کار می کنند. هیچ یک از برنامه های جاری جمعیت متوقف نخواهد شد و نمی‌شود. همین امروز جلسه شورای معاونان جمعیت هلال احمر تشکیل شد و طبق دستور جلسه مواردی که در نوبت قرار داشت مانند تامین واکسن‌ها در سازمان تدارکات پزشکی، پیگیری بودجه جمعیت، افزایش تولیدات در سازمان نساجی، طرح امداد جاده‌ای زمستانی، برگزاری همایش سالانه مدیران عامل و نظایر آن طرح و درباره آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.
پیروی در پاسخ به اینکه انتخاب رئیس برای هلال احمر چگونه خواهد بود، گفت: پس از تایید خبر استعفای رئیس جمعیت، ما منتظر اعلام نظر رئیس جمهور هستیم که در صورت صلاحدید، ساز و کار قانونی و مردمی انتخاب رئیس جدید آغاز خواهد شد. بر این اساس اعضای شورای عالی دو نفر را به رئیس جمهور معرفی کرده و وی گزینه مورد نظر را منصوب خواهد کرد.  
دبیر کل جمعیت هلال احمر همچنین با بیان اینکه این فرایند چندان زمان بر نیست، گفت: با این وجود متعقدم برای ادامه فرایند قانونی نباید شتابزده عمل کرد. به این دلیل که جمعیت هلال احمر در ریل خودش قرار دارد و باید شرایط افراد شایسته در شورای عالی بررسی و دو نفر از شایسته ترین افراد جهت انتخاب نهایی به رئیس جمهور معرفی شوند. بنده این وعده را به مردم شریف و داوطلبان می دهم که هیچ خللی در روند خدمت‌گزاری ایجاد نخواهد شد و حتی در صورت بروز حادثه‌ای جمعیت هلال احمر به خوبی گذشته و حتی شایسته تر از آن انجام وظیفه خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =