۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۸
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83581291
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پیش بینی افت بهای نفت در صورت شکست مذاکرات اوپک

تهران – ایرنا – شرکت تحقیقاتی «ریستاد انرژی» پیش‌بینی کرد که در صورت شکست نشست اوپک‌ پلاس در زمینه کاهش میزان تولید در سال ۲۰۲۰، ‌بهای نفت به ۴۰ دلار در هر بشکه سقوط می‌کند.

به گزارش تارنمای اویل‌پرایس، در حالی که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به اضافه روسیه برای شرکت در اجلاس در وین پایتخت اتریش آماده می‌شوند، ‌«بوجارتون هوگن» رئیس بخش تحقیقات بازار ریستاد انرژی گفت: پیام واضح برای اوپک‌ پلاس این است که تمدید توافق فعلی در زمینه تولید برای حفظ توازن بازار، کافی نیست و ثبات بهای نفت در سال ۲۰۲۰ را  تضمین نمی‌کند.

وی تاکید کرد که در صورت شکست اوپک‌ پلاس در دستیابی به توافق برای کاهش تولید، چشم‌انداز خوبی برای بازار وجود نخواهد داشت.

شواهد تجربی حاکی است که مازاد نفتی یک میلیون بشکه در روز می‌تواند موجب کاهش پنج درصدی بهای نفت در ماه شود که نشانگر افت ۳۰ درصدی در ۶ ماه است.

هوگن گفت:‌ تحقیقات نشان می‌دهد که برای تضمین توازن بازار، ‌اوپک باید تولید نفت را به ۲۸.۹ میلیون بشکه در روز برساند.۹۱۰۹

قرار است کشورهای عضو و غیر عضو اوپک که قبلا درباره کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه‌ای معادل ۱.۲ درصد تقاضای جهانی نفت خام تا ماه مارس ۲۰۲۰ توافق کرده‌اند، روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۴ و ۱۵ آذر ماه) نشستی در وین برگزار کنند. ماموریت اجلاس اوپک، دستیابی به توافق برای مدیریت تولید نفت در سال آینده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =