حضور پرشور مردم در انتخابات قدرت چانه‌زنی نظام را بیشتر می‌کند 

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: انتخابات به معنی پشتیبانی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی است و حضور پرشور و حداکثری مردم در آن منجر به افزایش قدرت چانه زنی مسوولان در عرصه‌های بین‌المللی می‌شود.

بهمن مرادنیا عصر چهارشنبه در نشست هم اندیشی مشارکت حداکثری در انتخابات اظهار داشت: همه باید از این آزمون دموکراسی خوشحال باشیم و  از این فرصت در راستای توسعه کشور استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه همه در داخل یک کشتی هستیم باید اقدامی انجام دهیم که تلاش شخص یا اشخاصی در ناامید کردن مردم، سیاه نمایی، تشویق به عدم حضور ناموفق و ترفندی شکست خورده باشد.
مردانیا یادآور شد: لازم است همه به عنوان یک ایرانی نقش خود را برای حضور حداکثری در انتخابات انجام دهند تا علاوه بر حضور پرشور نشاط،  امید را در جامعه و ناامیدی را به دشمنان هدیه کنند.
استاندار کردستان افزود: اگر مشارکت پر رنگ باشند دولتمردان در عرصه‌های خارجی قدرت چانه زنی بیشتری پیدا می‌کنند لذا برای اینکه ثابت کنیم همواره در صحنه دفاع از نظام و انقلاب هستیم باید تلاش کنیم و این مسوولیت خطیری است که بر عهده همه دست اندر کاران است.
وی تاکید کرد: دست اندر کاران انتخابات در هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی و سایر عوامل انتظامی نیز باید تلاش کنند انتخاباتی بر مبانی قانون و نه بر اساس سلایق سیاسی و شخصی برگزار شود تا مردم اعتماد کنند و به صحنه بیانند.
مردانیا از تمام افراد و چهره های شاخص که توانایی خدمت در خود می بینند دعوت کرد در انتخابات شرکت کنند تا شور و شعف در جامعه ایجاد شود و افزود: امنیت انتخابات موردی است که در به دست اندرکاران همانند حفظ امنیت در مرزها در این مقطع نیز تلاش می‌کنند این حماسه بزر گ با شور و سالم برگزار شود.

محمد رضا مترقب رئیس کل دادگستری کردستان نیز در این نشست گفت: دستگاه قضایی با تمام توان در خدمت سالم و ایمن برگزار شدن انتخابات است و قضات بدون هیچ سلیقه سیاسی موارد تخلف را بررسی خواهند کرد و در غیر این صورت طبق تاکیدات رئیس قوه باآنان برخورد می شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان نیز در این جلسه گفت: در این دادسرا شعبه ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی تشکیل شده و قاضی ویژه ای نیز برای آن تعیین شده است.
جباری اظهار داشت: مردم و مسئولان نیز می توانند تمامی تخلفات انتخاباتی را با سامانه سجام، شماره تماس ۱۵۸۰ و هیات های اجرایی به دستگاه قضایی اعلام کنند.

جمهوریاسلامی ایران یکی از دموکراتیک‌ترین کشورهای دنیاست که تاکنون در آن ۱۲ دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پنج دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و پنج دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و علاوه بر آن، چندین انتخابات موردی برگزار شده که به طور حدودی، طی هر سال یک انتخابات به اجرا درآمده است.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

عوامل اجرایی ستاد انتخابات کردستان در حوزه‌های ۶ گانه از یکشنبه ۱۰ تا ۱۶ آذر هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر آماده ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات محلس شورای اسلامی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =