مشارکت حداکثری مردم پایه انتخابات سالم است 

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اهمیت مشارکت و حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات گفت: مشارکت پایه و اساس برگزاری یک حماسه سیاسی سالم است.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی عصر چهارشنبه در نشت هم اندیشی مشارکت حداکثری در انتخابات اظهار داشت: انتخابات فرصتی است که یکپارچگی خود را دوباره به جامعه جهانی نشان دهیمچون نتیجه پیروز این حماسه ها ملت متحد و یکپارچه ایران با هر اعتقاد و باور هستند.
وی اضافه کرد: مشارکت در انتخابات جدای از هر حزب و گرایش سیاسی بوده و لازم است همه در کنار هم بمانند و دشمنان را در رسیدن به دسیسه‌هایشان ناکام بگذارند.
آیت الله شاهرودی یادآور شد: همه به گونه ای عمل کنیم که مجموعه ای سالم در بین مردم و استان‌های مختلف باشیم چرا که کردستان در تمام ادوار انتخابات گذشته افتخار این را دارد که میزان مشارکت مردمان آن بالاتر از میانگین کشور است.
وی تاکید کرد: برای تحقق مشارکت حداکثری همه باید به نوبه خود و در حد توان زمینه را برای حضور بیشتر مردم در انتخابات فراهم کنند تا افراد اصلح‌تری را به مجلس شورای اسلامی برسانیم.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه قدرت و اقتداری که در کشور وجود دارد در منطقه و جهان برتر است، افزود: داوطلبان نیز باید با تمام متانت و دوری از تفرقه افکنی مردم را برای حضور و انتخاب تشویق کنند تا مراحل طبق قانون برگزار شود.

فرمانده سپاه بیت المقدس نیز در این نشست با بیان اینکه مشارکت، امنیت و رقابت سالم سه اولویت دست اندرکاران انتخابات است، گفت: مردم ایران اسلامی امسال نیز مشارکت حداکثری و حضور بالنده دیگری را در انتخابات اسفند ماه تجربه می‌کند.
سردار سیدصادق حسینی اضافه کرد: امنیت این حماسه توسط نهادهای عضو شورای تامین برای حفاظت از آرای مردم انجام می‌شود تا انخاباتی در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم مرزدار کردستان برگزار شود.
وی افزود: رقابت سالم نیز جز وظایف داوطلبان است که انتظار می رود تدبیری اندیشه شود که افراد سالم و بدون حاشیه وارد مجلس شورای اسلامی شوند.
سردار حسینی اضافه کرد: با توجه به اینکه هر نماینده نقش مستقیمی در تعین سرنوشت چهار ساله کشور دارد لازم است افراد مرجع و گروه های سیاسی و احزاب به گونه ای برنامه ریزی کنند تا مردم بدون هیچ مشکلی اصلح ترین افراد را انتخاب کنند.
فرمانده انتظامی کردستان نیز در سخنانی با بیان اینکه این نیرو مسئول مستقیم تامین امنیت انتخابات است، افزود: با کمک دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از ابتدا تا انتهای انتخابات امنیت را به صورت کامل تامین می‌کنیم.
سردار علی آزادی تاکید کرد: قانون محوری رعایت حق الناس، بی طرفی مسئولان در انتخابات از جمله مواردی است که در مشارکت حداکثری رعایت آن ضرورت دارد.

جمهوری اسلامی ایران یکی از دموکراتیک‌ترین کشورهای دنیاست که تاکنون در آن ۱۲ دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پنج دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و پنج دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و علاوه بر آن، چندین انتخابات موردی برگزار شده که به طور حدودی، طی هر سال یک انتخابات به اجرا درآمده است.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

عوامل اجرایی ستاد انتخابات کردستان در حوزه‌های ۶ گانه از یکشنبه ۱۰ تا ۱۶ آذر هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر آماده ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات محلس شورای اسلامی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =