وقتی بهنام و یحیی «شفر» را دیپورت کردند

تهران- ایرنا- تیم‌های استقلال و شهرخودرو در هفته سیزدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران پنج‌شنبه (فردا) روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت؛ به این بهانه به تاریخچه تقابل‌های این ۲ تیم در بازی‌های مستقیم در لیگ برتر پرداختیم.

جابر انصاری بهترین گلزن استقلال مقابل شهر خودرو محسوب می‌شود. او ۲ بار با پیراهن آبی‌پوشان دروازه شهر خودرو را باز کرده است. ۲ تیم در مسابقات لیگ برتر ۱۰ بار با یکدیگر روبرو شده ‌اند.

مهم‌ترین بازی حاشیه‌ای ۲ تیم به فصل پیش برمی‌گردد. پس از شکست استقلال مقابل پدیده شهر خودرو دوران حضور «وینفرد شفر» در استقلال به پایان رسید و «امیر حسین فتحی» وی را از سمت سرمربیگری آبی پوشان تهرانی برکنار کرد.

پس از جدایی شفر، «فرهاد مجیدی» به عنوان سرمربی موقت هدایت استقلال را برعهده گرفت. تبعات این برکناری برای استقلالی‌ها هنوز ادامه دارد و سرمربی برکنار شده آبی‌ها برای دریافت مطالبات خود به فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) شکایت کرده است.

استقلال پس از بازی جنجالی مقابل سپاهان اصفهان که در ورزشگاه نقش جهان با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید به دنبال پیروزی و کسب سه امتیاز این بازی خانگی است.

در سوی مقابل شهر خودرو که هفته گذشته در خانه به صنعت نفت آبادان یک بر صفر باخت تحت هیچ شرایطی نمی‌خواهد برای دومین هفته متوالی بدون امتیاز زمین مسابقه را ترک کند.

استقلال با غلبه بر شهرخودرو، جای این تیم را در رده دوم جدول خواهد گرفت. شهرخودرو با هدایت «یحیی گل‌محمدی» با کسب ۲۵ امتیاز در رتبه دوم جدول  قرار دارد.

شاگردان «آندره‌آ استراماچونی» با ۲۲ امتیاز جایگاه سوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

قضاوت دیدار استقلال و شهر خودرو را «اشکان خورشیدی» بر عهده دارد.

فصل ۹۸-۹۷
استقلال تهران صفر - شهر خودرو صفر
شهر خودرو یک - استقلال تهران صفر

فصل ۹۷-۹۶
استقلال تهران صفر - شهر خودرو ۲
شهر خودرو صفر- استقلال تهران صفر

فصل ۹۶-۹۵
استقلال تهران یک - شهر خودرو صفر
شهر خودرو یک - استقلال تهران ۲

فصل ۹۵-۹۴
شهر خودرو یک - استقلال تهران یک
استقلال تهران صفر - شهر خودرو صفر

فصل ۹۴-۹۳
بازی رفت: شهر خودرو یک - استقلال تهران یک
بازی برگشت: استقلال تهران صفر - شهر خودرو صفر

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =