اورژانس قزوین به ۱۶ بیمار مبتلا به آنفلوانزا کمک‌رسانی کرد

قزوین - ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قزوین گفت: اورژانس پیش بیمارستانی استان از ابتدای آذرماه به ۱۶ بیمار مبتلا به آنفلوانزا کمک‌رسانی کرده است.

پیمان نامدار شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۱۱ نفر زن و پنج نفر مرد بوده‌ و در گروه سنی ۲۵ تا ۸۵ سال قرار داشته‌اند.
وی اضافه کرد:۹ تن از این بیماران به بیمارستان منتقل شدند و هفت نفر دیگر که نیازی به بستری نداشتند به صورت سرپایی مورد درمان قرار گرفتند.
نامدار ادامه داد: آنفلوانزا یک بیماری حاد تنفسی است که به علت شیوع بالا در فصل سرد سال، سرعت انتشار،  تعداد بالای مبتلایان،  قابلیت ایجاد همه گیری، احتمال بروز عارضه و خطر مرگ و میر در گروه‌های پرخطر اهمیت زیادی برای سیستم بهداشت و درمان دارد.
وی، تب بیش از ۳۸ درجه، گلودرد و سرفه را سه علامت اصلی و بی اشتهایی، تهوع و استفراغ، اسهال، احساس کوفتگی و دردهای استخوانی عضلانی، لرز، احساس ضعف و خستگی و آبریزش بینی را از دیگر علایم این بیماری عنوان کرد.
نامدار توصیه کرد: افراد در صورت داشتن این علایم ضمن پرهیز از خوددرمانی و مصرف آنتی بیوتیک به درمانگاه مراجعه کنند تا در صورت تشخیص قطعی بیماری هرچه زودتر مورد درمان قرار گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =