شبکه‌های برون مرزی ابزار مهم نظام هستند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: شبکه‌های برون مرزی یکی از ابزارهای مهم جمهوری اسلامی جهت تبیین و تشریح مواضع نظام در نزد افکار عمومی جهان هستند.

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره اهمیت رسانه در خارج از مرزهای کشور، اظهار داشت: شبکه‌های برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی نقش ممتازی در انتقال پیام انقلاب و معرفی فرهنگ، آداب و تمدن ایران به افکار عمومی دنیا و مردم سایر کشورها دارند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که شبکه‌های برون مرزی یکی از ابزارهای مهم در جهت توضیح و تشریح مواضع و مبانی نظام در جهان هستند، ادامه داد: عملکرد مناسب این شبکه‌ ها باعث خنثی شدن سیاست سیاه نمایی رسانه ای غرب علیه جمهوری اسلامی ایران می شود.

سعیدی با اشاره به این موضوع که رسانه‌های معاند خط اسلام هراسی و ایران هراسی را در دستور کار خود دارند، اظهار کرد: یکی دیگر از کارکردهای شبکه‌های برون مرزی صدا و سیما معرفی سبک زندگی ایرانی- اسلامی و جاذبه ‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی ایران است.

وی افزود: با توجه به محدودیت های شدیدی که علیه کشور اعمال شده است، به طور حتم یک تصویر درست و واقعی از ایران به مردم جهان ارائه نمی شود و عملکرد مناسب و منطقی شبکه های برون مرزی، این تصویر مخدوش را تصحیح خواهد کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، خاطرنشان کرد: ایران کشوری با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بی ‌نظیر است. همچنین مناطق طبیعی بکر و دیدنی فراوانی در کشور داریم که معرفی آنها از طریق شبکه‌های برون مرزی به رونق صنعت توریسم کمک خواهد کرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد شبکه های برون مرزی را دنبال می‌کند، گفت: به شخصه شبکه جهانی سحر را می‌بینم و گاه گاه هم به عنوان کارشناس و مهمان در برنامه‌های این شبکه حضور می‌یابم. در عین حال از مخاطبان شبکه پرس تی‌ وی هم هستم. هر دوی این شبکه‌ها موثر هستند اما با محدودیت‌ های مالی و سخت افزاری مواجه اند و به همین دلیل، سال گذشته در تصویب بودجه سازمان صدا و سیما نگاهی ویژه به این مشکلات داشتیم.

 سعیدی بیان کرد: امسال هم در تلاش هستیم تا در زمان تصویب بودجه، همه مشکلات سازمان صدا و سیما و معاونت برون مرزی را لحاظ کنیم. به هر حال، این شبکه‌ها در شرایط کنونی ابزار فرهنگی نظام هستند. صدها شبکه علیه نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران فعالیت می‌کنند و ما باید از همین معدود شبکه‌های برون‌ مرزی خودمان حمایت کنیم.

وی درباره بهتر شدن عملکرد شبکه‌های برون مرزی نیز، خاطرنشان کرد: وقتی می‌بینیم کشورهایی که عقبه هفت هزار ساله و فرهنگ و تاریخ ایران را ندارند، فیلم و سریال می‌سازند و به دنیا صادر می‌کنند، این پرسش پیش می‌آید که چرا ما با این همه مفاخر تاریخی و فرهنگی‌ای که داریم درباره زندگی و شخصیت آنها آثار نمایشی و مستند تولید نمی‌کنیم؟ باید آثار این چنینی در شبکه‌های برون مرزی به نمایش درآید تا مردم دنیا با غنای تاریخی و فرهنگی ایران بیشتر آشنا شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =