تعداد داوطلبان انتخابات مجلس در استان سمنان به ۴۶ نفر رسید

سمنان- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: تعداد داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان، با ثبت نام ۱۴ نفر در چهارمین روز، به ۴۶ داوطلب رسید.

حبیب‌الله خجسته‌پور  عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار آقا در حوزه انتخابی سمنان، مهدیشهر و سرخه، سه آقا در حوزه انتخابی گرمسار و آرادان، پنج نفر شامل چهار آقا و یک خانم در حوزه انتخابی شاهرود و میامی و ۲ آقا در حوزه دامغان ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: از مجموع داوطلبان ثبت نامی روز چهارم، ۲ نفر دارای مدرک کارشناسی بودند که با توجه به جانباز بودن، معادل مدرک معادل کارشناسی ارشد می‌شود، یک نفر دارای مدرک تحصیلی دکترا و ۱۱ نفر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد بودند. 

رییس ستاد انتخابات استان سمنان با اشاره به بازه سنی داوطلبان حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در میان داوطلبان ثبت نامی روز چهارم، ۶ نفر در بازه سنی ۳۰ تا ۳۵ سال،  یک نفر در بازه سنی ۳۶ تا ۴۰ سال، سه نفر در بازه سنی ۴۶ تا ۵۰ سال، سه نفر در بازه سنی ۵۱ تا ۵۵ سال و  یک نفر نیز در بازه سنی ۵۶ تا ۶۰ سال هستند.

در سه روز ابتدایی ثبت نام حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان سمنان ۳۲ داوطلب ثبت نام کرده بودند.

داوطلبان ثبت نام در انتخابات مجلس تا ساعت ۱۸ روز شانزدهم آذر ۹۸ فرصت دارند با ارائه مدارک لازم در مراکز تعیین شده در فرمانداری‌ها، وزارت کشور و یا نمایندگی‌های سیاسی ایران در سایر کشورها ثبت نام کنند. 

استان سمنان با جمعیت ۷۰۲ هزار نفری چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط