خانه مطبوعات کردستان خواستار اختصاص سهمیه بنزین به اهالی رسانه‌ است

سنندج - ایرنا - مدیر خانه مطبوعات کردستان گفت: از مسئولان کشوری و استانی درخواست اختصاص سهمیه بنزین برای خبرنگاران و عکاسان این استان را داریم.

سیدمحمد لطیف حسینی‌نسب روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خبرنگاران و عکاسان در طول روز برای تولید و پوشش برنامه های خبری و تصویری متعددی در نقاط مختلف استان با خودرو شخصی حضور پیدا می‌کنند که نیاز است توجهی به مشکلات این قشر شود.

وی اضافه کرد: خبرنگاران و عکاسان با کمترین دستمزد و درآمد در رسانه های استان مشغول به کار هستند لذا توان خرید بنزین آزاد را ندارند به همین دلیل درخواست اختصاص سهمیه بنزین به این قشر را داریم.

مدیر خانه مطبوعات کردستان  با اشاره به اینکه خبرنگاران و عکاسان شاغل در رسانه‌ها هزینه‌ای بابت تردد جهت پوشش برنامه ها دریافت نمی‌کنند، افزود: افزایش قیمت بنزین تاثیری زیادی بر روی فعالیت این قشر گذاشته و نیاز است سهمیه‌ای برای آنها در نظر گرفته شود.

حسینی‌نسب با اعلام اینکه هم اکنون ۲۲۰ نفر در رسانه‌های استان اعم از نوشتاری و الکترونیک مشغول به فعالیت هستند، یادآور شد: انتظار می‌رود وزرای کشور و فرهنگ ارشاد اسلامی به این قضیه ورود پیدا کنند و نه تنها برای اهالی رسانه استان بلکه در سراسر کشور سهمیه ایی به  این قشر اختصاص دهند.

از ساعت ۲۴ روز ۲۳ آبان ماه با مصوبه دولت قیمت بنزین افزایش یافت و ماهیانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد با نرخ سه هزار تومان توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =