۱۰۵مددجوی بهزستی کهگیلویه و بویراحمد صاحب خانه شدند

گچساران - ایرنا- مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰۵ مددجوی زیر پوشش این نهاد حمایتی امسال( در روز جهانی معلولان) صاحب خانه شدند.

از سال ۱۹۹۲ میلادی روز جهانی معلولان از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد و هر ساله ۳ دسامبر (۱۲ آذرماه) برای معلولان گرامی داشته می شود؛ هدف از تعیین این روز ارتقای رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت‌های مختلف و افزایش آگاهی هایی بوده‌است که می‌بایست از مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی، اجتماعی،  اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود.

آیت الله افشار مهر روز چهار شنبه در آئین بهره برداری از یک باب واحد مسکونی ۲معلولی در روستای سراب ننیز  گچساران اظهار داشت: این تعداد واحدهای مسکونی برای ۲۲ خانواده ۲ معلولی و ۸۴ خانواده یک معلولی ساخته شده است.

وی بیان کرد: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی بیش از هفت میلیارد ریال کمک بلاعوض از سوی این نهاد حمایتی هزینه شد.

افشار مهر ادامه داد: همچین ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بنیاد مسکن با سود چهار درصد به این مددجویان پرداخت شد.

وی بیان کرد: هم اکنون ۳۰۰ واحد مسکن مهر برای مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی خریداری شده که پس از تکمیل به آنها واگذار خواهد شد.

افشار مهر تصریح کرد:  ظرف سه سال گذشته حدود ۳۰۰ منزل مسکونی مددجویان برای خانواده‌های ۲ معلولی و بالاتر در سطح استان احداث شده است.

وی تصریح کرد:  از مجموع حدود ۵۰۰ خانواده بالای ۲ معلولی در سطح استان تاکنون بیش از نیمی از آنها صاحب مسکن شده اند.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تسهیلات پرداختی به مددجویان برای ساخت منازل مسکونی شهری حدود ۳۰۰ میلیون ریال و در روستاها نیز ۱۸۰ میلیون ریال بوده است.

رئیس اداره بهزستی گچساران اظهار داشت: ۱۱ باب واحد مسکونی امسال برای خانوارهای مددجوی دارای دو معلول ساخته شد.

سید مهران کشاورز گفت: به نمایندگی از این تعداد واحدهای مسکونی یک باب واحد در روستای سرابننیز این شهرستان به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی ۱۸۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بنیاد مسکن پرداخت شد.

کشاورز تصریح کرد: همچنین ۲۴ قطعه زمین در مناطق شهری و روستایی با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره راه و شهرسازی برای ساخت منزل مسکونی برای خانوارهای ۲ معلولی و بیشتر در این شهرستان اختصاص یافته است.

وی گفت: این میزان اراضی در قطعه های ۱۸۰ متر مربعی برای ساخت واحدهای مسکونی ۲ طبقه  ۴۸ خانوار دارای ۲ معلول یا بیشتر در نظر گرفته شده است.

کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۱۴درصد جمعیت آن از حمایت نهادهای امدادرسان برخوردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =