پژوهش یکی از نیازهای اصلی چهارمحال و بختیاری است

شهرکرد- ایرنا- سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: پرداختن به پژوهش و تحقیقات کاربردی از نیازهای ضروری استان است که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

علی شهریارپور روز چهارشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری هفته پژوهش و فناوری این استان افزود: چهارمحال و بختیاری در سال‌های اخیر در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته و همین موضوع می‌طلبد تا طرح‌های تحقیقاتی این مسیر را سرعت ببخشد.

وی با تاکید بر شناسایی اولویت‌های تحقیقاتی این استان، تصریح کرد: باید از هر شرایطی برای ترویج تحقیق و پژوهش در استان بهره گرفت.

شهریارپور با بیان اینکه اعتبارات این استان در سالجاری در وضعیت خوبی قرار دارد، اظهار داشت: باید از این فرصت استفاده کرد و با برگزاری کارگاه‌های آموزشی زمینه ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری را در استان بیش از پیش فراهم کرد.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری همچنین بر ضرورت تجلیل از پژوهشگران برتر استان، افزود: باید زمینه‌ای فراهم کرد تا از پژوهشگران بیشتری در استان تجلیل شود.

شهریارپور با بیان اینکه در حدود ۵۰ درصد از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند، اظهار داشت: این موضوع می‌طلبد تا در هفته پژوهش از تعداد بیشتری از محققان دستگاه‌های اجرایی استان تجلیل شود.

به گزارش ایرنا، برنامه‌های هفته پژوهش استان چهارمحال و بختیاری از ۱۶ تا ۲۲ آذر برگزار می‎شود.

هفته ملی پژوهش و فناوری نیز از ۲۳ تا ۲۸ آذرماه نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =