تقویت صادرات به کشورهای همسایه در دستور کار باشد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: برای تقویت اقتصاد و ایجاد رونق اقتصادی در شرایط تحریم باید تقویت صادرات به کشورهای همسایه مورد توجه تولیدکنندگان باشد.

هدایت الله جمالی پور عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی البرز به خبرنگاران گفت:امروزه موضوع واردات کالاها از طریق قاچاق یا به صورت رسمی موجب رنجش فعالان عرصه تولید در استان شده است و با توجه به تاکید رییس جمهوری مبنی بر محدودیت واردات و توجه به کالای داخل باید این موضوع به تهران منعکس شود.
جمالی پور با بیان اینکه سیاست کلی نظام توجه به صادرات است، ادامه داد: اگرچه تحریم، تولید داخلی را تحت تاثیر قرار داده است اما باید در بازارهای پیرامونی ورود جدی‌تری داشته باشیم و در این مسیر با تقویت ارتباط با کشورهای اطراف، معضلات صادرات کشور را حل کنیم.
وی در خصوص بدهی واحدهای تولیدی گفت: امروزه گاهی بانک‌ها به خاطر تاخیر در بازپرداخت مطالبات، مصادره و جابه جایی واحدهای تولیدی را از اداره ثبت اسناد درخواست می‌کنند که با توجه به شرایط کشور تصمیم گرفته شد این اداره بدون هماهنگی به هیچ عنوان در این زمینه اقدام نکند چون تصرف این واحدها به تعطیلی آنها و بیکاری کارگران منجر خواهد شد.
جمالی پور درخصوص آخرین وضعیت شرکت تولیدی برلیان در قزوین و اختلاف چندین ساله آن با بانک تجارت نیز گفت:پرونده این واحد تولیدی هم اکنون در دستگاه قضایی مورد پیگیری بوده و برای کارشناسی به هیات سه نفره ارجاع شده است که امیدواریم هرچه زودتر با صدور رای به مدار تولید برگردد.
وی اظهار داشت: به نظر می‌رسد در گذشته نسبت به این شرکت بی توجهی شده و نباید اجازه داده می‌شد که بانک تا این حد برای تصرف آن ورود کند.
استاندار یادآور شد: در صورت صدور رای و از سرگیری فعالیت این واحد تولیدی تلاش می‌کنیم با توجه به تعطیلی چندساله آن سرمایه گذار جدیدی را در کنار مالک شرکت جذب کنیم چون حجم سرمایه گذاری زیادی برای احیای این کارخانه و دستگاه‌های آن نیاز است.
جمالی پور در ادامه با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: مردم جامعه بصیر هستند و می‌دانند بهترین مکان برای اعمال نظر آنها و مشارکت در سرنوشت خود صحنه انتخابات است و حضور نیافتن در آن می‌تواند مشکلات کشور را بسیار بدتر از امروز کند.
استاندار با بیان اینکه ما منکر وجود مشکلات اقتصادی نیستیم، افزود: با وجود همه این مسائل، غفلت ما از انتخابات می‌تواند آینده کشور را بغرنج تر کند از این رو از مردم دعوت می‌شود با حضور حداکثری در انتخابات اسفندماه و انتخاب افراد دغدغه مند، متخصص و موثر به اصلاح امور کمک کنند.
استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =