نخست وزیر سودان دست به دامان آمریکا شد

تهران - ایرنا - «عبدالله حمدوک» نخست وزیر سودان که به دنبال سرنگونی دولت «عمر البشیر» به قدرت رسید، در جریان سفر به آمریکا خواستار عادی سازی روابط میان خارطوم و واشنگتن شد و از این کشور برای سرمایه گذاری در بخش دولتی و خصوصی سودان دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه سودان امروز (چهارشنبه) با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که نخست وزیر این کشور روز گذشته (سه شنبه) با «استیون منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا دیدار و از شرکت های آمریکایی برای سرمایه گذاری در کشورش دعوت کرد.

حمدوک همچنین بانک های آمریکایی را به افتتاح شعبه در خارطوم فراخواند و از وزارت خزانه داری آمریکا خواست برای خروج نام سودان از لیست سیاه حامیان تروریسم واشنگتن نقش آفرینی کند.

حمدوک یکشنبه گذشته در راس یک هیات عالی عازم آمریکا شد تا با مقامات آن کشور برای رفع هرچه سریع تر تحریم ها و پایان دادن به رکود اقتصادی در این کشور، مذاکره کند.

مقامات سودانی از سه ماه قبل به ویژه بعد از شکل گیری نخستین دولت غیرنظامی در سودان، تلاش زیادی کرده اند تا به هر نحو ممکن از آمریکا بخواهند تحریم هایی را که پیشتر علیه دولت عمر البشیر رئیس جمهوری مخلوع این کشور وضع کرده بودند، لغو کنند.

آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی، تحریم های تجاری سودان را پس از چند دهه لغو کرد اما نام این کشور را همچنان در فهرست حامیان تروریسم باقی گذاشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =